Het Centraal Hoofdstembureau (CHS) heeft op woensdag 12 februari 2025 hetdigitaal platform officieel ter beschikking gesteld aan de politieke organisaties (PO’s) om de werkzaamheden uit te kunnen voeren in het kader van de registratie van politieke partijen en de kandidaatstelling. In het hoofdkwartier van het CHS werden de aanwezigen toegesproken door de Minister van Binnenlandse Zaken (BiZa), Delano Landvreugd en de BiZa-directeur, Mohamad Eskak.
Volgens de minister zullen de PO’s profijt hebben aan dit digitale platform. “We ziendat er nu minder weerstand is voor wat betreft de automatisering en digitalisering van de verkiezingsprocessen. Het zijn allemaal stappen die daadwerkelijk bijdragen aan het organiseren van vrije, geheime en eerlijke verkiezingen.” De bewindsman heeft zijn dank uitgesproken aan de functionarissen die allemaal hebben bijgedragen aan het opzetten en de totstandkoming van dit platform. De Directeur van BiZa tevens de voorzitter van de Commissie Verbetering Geïntegreerde Processen (VGP) zegt dat dit moment tot stand is gekomen door teleren uit de fouten die zijn gemaakt bij de organisatie van de voorgaandeverkiezingen.
“Met het digitaliseren en het automatiseren van een aantalverkiezingsprocessen kunnen wij een beter wakend oog erop leggen dat de informatie die daarmee gemoeid gaat en daaruit als finale resultaat zal voortvloeien, de juiste en correcte informatie is.” Hij benadrukt dat met dit platform de werkzaamheden effectiever en efficiënter kunnen worden voortgezet om Suriname steeds hoger te kunnen plaatsen op het internationaal platform in het kader van het organiseren van de verkiezingen.
- BRANDSTOFCRISIS BIJ POLITIE..
- PRESIDENT BRUNSWIJK..
- Boksteen geeft uitleg over meest belangrijke wijzigingen in…..
- Brandstofvoorziening naar binnenland stilgelegd op bevel va…..
- Ecuador: Kans reëel dat Daniel Noboa verkiezingen wint..
- Transvaal blijft perfect in Suriname Major League..
- Tweede ronde volkstelling start na uitdagingen in eerste fa…..
- Open brief aan de dc van Paramaribo Noord -Oost..
- ‘Surinaamse’ drugscrimineel maakt deal met justitie in Nede…..
- Regering en Centrale Bank realiseren doorbraak in betaalbar…..
- Chauffeur bakkerij beroofd van SRD 2 ton..
- PLCP versterkt Surinaamse bedrijven voor kansen in olie- en…..
- Minister Landvreugd: “Ik blijf minister na maandag”..
- RVI-PROGRAMMA: MOOI, MAAR TEVEEL RUIS EN TE WEINIG TRANSPAR…..
- PRESIDENT RUSLAND..
- Santokhi vraagt 28 zetels bij komende verkiezingen..
- Bewolkt maar grotendeels droog..
- Politie pakt 614 verdachten op in januari: Sterkere aanpak …..
- Zeker 40 doden bij busongeluk in Mexico..
- Santokhi: “Suriname kan zich ontwikkelen met een miljoen me…..
- Rudolf Willem Otmar Dest (77) Voorhout 3-2-2025..