Het digitaal dashboard dat op de dag van de verkiezingen door duizenden burgers werd gevolgd, heeft zich achteraf als bijzonder nuttig en betrouwbaar bewezen. De voorlopige gegevens bleken, op enkele kleine onregelmatigheden na, vrijwel identiek aan de uiteindelijke uitslagen.
Previen Ramadhin, directeur van e-Gov, toont zich tevreden over de geleverde prestaties van het ICT-team dat het verkiezingsproces technisch ondersteunde. In gesprek met Sun Web TV erkent hij dat er aanvankelijk enkele technische problemen waren, maar deze werden in de loop van de dag verholpen.
Een uitdaging vormde het feit dat niet alle stembureaus hun gegevens digitaal konden aanleveren. “Op een gegeven moment moesten leden van de ICT-commissie zelf naar stembureaus rijden om foto’s te maken van de processen-verbaal,” aldus Ramadhin.
Desondanks gaf het dashboard op de avond van de verkiezingen een betrouwbaar beeld van de uitslag. Rond middernacht was de zetelverdeling duidelijk, en die is achteraf niet meer gewijzigd.
Hoewel het dashboard geen officiële status had in het verkiezingsproces, stelt Ramadhin dat de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) het gebruik ervan als officieel onderdeel heeft erkend. “Dat is een belangrijke stap in de verdere digitalisering van onze verkiezingen,” benadrukt hij.
Volgens Ramadhin heeft het team waardevolle lessen getrokken uit deze ervaring. Er is onder andere behoefte aan betere training van het verkiezingspersoneel om de digitale verwerking in de toekomst soepeler te laten verlopen. De verzamelde data blijven beschikbaar voor beleidsdoeleinden van de overheid.
- Mac Intosh: “Duurzaamheid is fundamenteel recht van onze vo…..
- A20 wil ordentelijke afronding verkiezingsproces..
- Suriname onderstreept duurzaamheid op ACS-Ministeriële verg…..
- Michael Babb overleden..
- Thailand wint Miss World-verkiezing 2025..
- Duizenden vrouwen met ongeneeslijke borstkanker krijgen nie…..
- Zwaarbewapende mannen beroven goudkamp in het binnenland..
- President Santokhi benadrukt wettelijke rol bij verkiezings…..
- VHP uit kritiek op verloop verkiezingen en roept op tot dui…..
- VREEMDE REDENERING NPS-VOORZITTER..
- President bezig de democratie te ondermijnen..
- Woning te Asigron door brand verwoest..
- Marwina nieuwe U19-jongens volleybalkampioen..
- President handelde binnen wettelijke en grondwettelijke kad…..
- Diverse NDP-waterdragers binnen de NPS..
- 70 medewerkers Security Alliance ontslagen..
- President misbruikt decreet politieke partijen bij bewust v…..
- Besluiten in regeringsraad: van bermonderhoud tot verkaveli…..
- Communicatieafdeling: “President Santokhi handelde binnen w…..
- HET CIRCUS IN MARRIOTT..
- CHANS KARMA..