Telecomprovider Digicel weigert een nieuwe mast op te zetten in Villa Brazil, in het Matawai-gebied. Vorig jaar is een mast van Digicel in het gebied omgevallen vanwege goudwinningsactiviteiten van gouddelvers. Cherryl Daal, countrymanager van Digicel, zegt aan Suriname suriname dat er sprake was van een goudader in het gebied, wat heeft geleid tot het omvallen van de mast. Daal geeft aan dat Digicel voorlopig afziet van het opzetten van een nieuwe mast in de omgeving.
Daal meldt dat de gouddelvers meerdere keren zijn gewaarschuwd om niet door te gaan met de goudwinningsactiviteiten rondom de mast, maar dat hier geen gehoor aan is gegeven. “Een jaar daarvoor werden we al gebeld, omdat er sprake was van een goudader die daar ontdekt werd, en de mast stond op een berg. We hebben de mensen gesproken, we hebben autoriteiten ernaartoe gebracht, de mast afgebakend en verstevigd, en de mensen gevraagd om niet verder te gaan met de werkzaamheden. Toch zijn ze doorgegaan. Er was veel goud en de mensen stopten niet. Veiligheid is voor ons heel belangrijk, maar het is ook moeilijk om mensen weg te houden van de locatie,” legt Daal uit.
Daal zegt verder dat het ook gevaarlijk is voor het team van Digicel om daar opnieuw te bouwen. “We hebben veel gesprekken gevoerd, maar die hebben niets opgeleverd. Het is heel jammer, want de mast heeft ons veel gekost – duizenden dollars. Om opnieuw een mast op te zetten, zouden we dezelfde kosten moeten maken. De situatie daar is veel te gevaarlijk voor onze mensen. Door de goudwinningsactiviteiten is de mast omgevallen. Het is te riskant om onze medewerkers daar weer te laten werken. De mast is volledig beschadigd; niets ervan is meer bruikbaar,” aldus Daal.
Het betrof een vrij hoge mast van 120 meter, omdat deze op een berg stond. Zo’n hoge mast is extreem duur. Daarnaast werkt Digicel met draadloze systemen die afhankelijk zijn van een ‘line of sight’-verbinding, legt Daal uit. Bewoners in de omgeving klagen over het gebrekkige bereik en geven aan dat ze soms helemaal niet kunnen bellen vanuit het gebied. Zij benadrukken dat het niet hun schuld is dat de mast is gevallen, maar dat dit te wijten is aan de gouddelvers, waardoor iedereen nu de dupe is.
- Veel schade door brand in pand Abonestraat..
- Eddy Wijngaarde krijgt Rotary Vocational Excellence Award 2…..
- Wagenpark politie versterkt..
- Suriname positioneert zich als leider in koolstofhandel en …..
- Regering neemt cruciale besluiten in strijd tegen corruptie..
- Korps Politie neemt nog eens 15 auto’s in ontvangst..
- Dharmvir Mungra is lijsttrekker van De Nieuwe Leeuw..
- Voetbalwedstrijden van 20 februari 2025 – Uitslagen..
- BESCHOUWING — Lantibedrijven op de schop..
- Palestijnse ambassadeur spreekt Caribische leiders over Isr…..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale uitdagi…..
- Man krijgt levenslang voor moord op vriendin en haar ouders..
- Arena Politieke Partij krijgt financiële steun van Max Ghaz…..
- Documenten bestemd voor CHS van Arena Politieke Partij gest…..
- SVB: ‘Versterking organisatie met installatie onafhankelijk…..
- APP-voorzitter: “We gaan voor hygiënische politiek”..
- Verdachten in drugssmokkelzaak SLM-toestel gehoord..
- Inschrijven voor Staatsolie-obligatie kan vanaf USD 100/eur…..
- A20, DOE en PRO betalen gezamenlijk de waarborgsom; voorzit…..
- George Raymon D Mattos..
- D Mattos George Raymon..