Telecomprovider Digicel weigert een nieuwe mast op te zetten in Villa Brazil, in het Matawai-gebied. Vorig jaar is een mast van Digicel in het gebied omgevallen vanwege goudwinningsactiviteiten van gouddelvers. Cherryl Daal, countrymanager van Digicel, zegt aan Suriname suriname dat er sprake was van een goudader in het gebied, wat heeft geleid tot het omvallen van de mast. Daal geeft aan dat Digicel voorlopig afziet van het opzetten van een nieuwe mast in de omgeving.
Daal meldt dat de gouddelvers meerdere keren zijn gewaarschuwd om niet door te gaan met de goudwinningsactiviteiten rondom de mast, maar dat hier geen gehoor aan is gegeven. “Een jaar daarvoor werden we al gebeld, omdat er sprake was van een goudader die daar ontdekt werd, en de mast stond op een berg. We hebben de mensen gesproken, we hebben autoriteiten ernaartoe gebracht, de mast afgebakend en verstevigd, en de mensen gevraagd om niet verder te gaan met de werkzaamheden. Toch zijn ze doorgegaan. Er was veel goud en de mensen stopten niet. Veiligheid is voor ons heel belangrijk, maar het is ook moeilijk om mensen weg te houden van de locatie,” legt Daal uit.
Daal zegt verder dat het ook gevaarlijk is voor het team van Digicel om daar opnieuw te bouwen. “We hebben veel gesprekken gevoerd, maar die hebben niets opgeleverd. Het is heel jammer, want de mast heeft ons veel gekost – duizenden dollars. Om opnieuw een mast op te zetten, zouden we dezelfde kosten moeten maken. De situatie daar is veel te gevaarlijk voor onze mensen. Door de goudwinningsactiviteiten is de mast omgevallen. Het is te riskant om onze medewerkers daar weer te laten werken. De mast is volledig beschadigd; niets ervan is meer bruikbaar,” aldus Daal.
Het betrof een vrij hoge mast van 120 meter, omdat deze op een berg stond. Zo’n hoge mast is extreem duur. Daarnaast werkt Digicel met draadloze systemen die afhankelijk zijn van een ‘line of sight’-verbinding, legt Daal uit. Bewoners in de omgeving klagen over het gebrekkige bereik en geven aan dat ze soms helemaal niet kunnen bellen vanuit het gebied. Zij benadrukken dat het niet hun schuld is dat de mast is gevallen, maar dat dit te wijten is aan de gouddelvers, waardoor iedereen nu de dupe is.
- Tropenbos Suriname focust dit jaar verder op versterking va…..
- Justitiële delegatie Curaçao volgt inkijkstage bij Juspol..
- VK biedt Oekraïne vredestroepen aan, Europese vastberadenhe…..
- Jongen loopt hoofdwond op na speelse ruzie met broer..
- Drie verdachte van diefstal gascilinders aangehouden..
- Bromfietser die in verboden rijrichting rijdt gewond na aan…..
- Rechtszaak cocaïnesmokkel in SLM-Toestel voortgezet..
- Zestiger omgekomen bij brand..
- TotalEnergies start nieuwe exploratieboring bij Blok 64 in …..
- Onzekerheid over import Braziliaans vee..
- Surinaamse U-17 voetbalselectie ontbreekt op CONCACAF-toern…..
- Eerste Kinderoncologie Unit officieel geopend in AZP..
- Kind (5) veroorzaakt woningbrand door te spelen met aanstek…..
- Het herstelprogramma van Suriname in perspectief..
- IMF aan Suriname: nu op dieet en hou discipline aan..
- PVV houdt Robinhood op gelijkspel..
- Man overlijdt na heftige brand aan de Grote Combéweg..
- Suriname versterkt duurzaam ondernemerschap met ILO-trainin…..
- VIDS veroordeelt MoU van Suriname en Chinalco:..
- Dode door brand aan de Grote Combéweg..
- Amafo krijgt ruimte voor volkspolitieke gedachte bij de ABO…..