Het bestuur van de Henri Frans de Ziel Stichting heeft met afschuw en ontzetting kennisgenomen van de diefstal van de buste-kop op het monument ter ere van Henri Frans de Ziel – Trefossa. De kop ontworpen door wijlen Erwin de Vries is in brons gegoten.
De diefstal van de bronzen kop is een groot verlies voor de Surinaamse cultureel erfgoed. Het monument heeft niet alleen een grote artistieke waarde, maar geeft ook kleur aan onze leefomgeving en vertelt het verhaal van een van de markanste surinamers die ons land heeft voortgebracht geeft het bestuur aan.
Verder meldt het bestuur dat de reden van de diefstal vrijwel zeker de waarde van het brons is. Het is helaas voor dieven lucratief om bronzen beelden te stelen en om te smelten. De kans dat de beelden nog terug worden gevonden is erg klein geschat.
Het bestuur roept de gemeenschap op, inclusief metaalhandelaren, om alert tezijn en de kop niet te kopen voor eigen gewin. Wie iets heeft gezien van de diefstal of hier iets van af weet, wordt dringend verzocht dit te melden bij de politie. Het bestuur nodigt de samenleving uit morgen om 10:00 uur aanwezig te zijn bij het monument voor een briefing voor de nodige informatie.
- Symposium benadrukt belang Nieuw Burgerlijk Wetboek van Sur…..
- Regering versoepelt hypotheekvoorwaarden: Meer Surinamers a…..
- Stop de ghetto-discussie, begin met werken..
- PRESIDENT BRUNSWIJK..
- BRANDSTOFCRISIS BIJ POLITIE..
- Boksteen geeft uitleg over meest belangrijke wijzigingen in…..
- Brandstofvoorziening naar binnenland stilgelegd op bevel va…..
- Ecuador: Kans reëel dat Daniel Noboa verkiezingen wint..
- Transvaal blijft perfect in Suriname Major League..
- Tweede ronde volkstelling start na uitdagingen in eerste fa…..
- Open brief aan de dc van Paramaribo Noord -Oost..
- ‘Surinaamse’ drugscrimineel maakt deal met justitie in Nede…..
- Regering en Centrale Bank realiseren doorbraak in betaalbar…..
- Chauffeur bakkerij beroofd van SRD 2 ton..
- PLCP versterkt Surinaamse bedrijven voor kansen in olie- en…..
- Minister Landvreugd: “Ik blijf minister na maandag”..
- RVI-PROGRAMMA: MOOI, MAAR TEVEEL RUIS EN TE WEINIG TRANSPAR…..
- PRESIDENT RUSLAND..
- Santokhi vraagt 28 zetels bij komende verkiezingen..
- Bewolkt maar grotendeels droog..
- Politie pakt 614 verdachten op in januari: Sterkere aanpak …..