Het bestuur van de Henri Frans de Ziel Stichting heeft met afschuw en ontzetting kennisgenomen van de diefstal van de buste-kop op het monument ter ere van Henri Frans de Ziel – Trefossa. De kop ontworpen door wijlen Erwin de Vries is in brons gegoten.
De diefstal van de bronzen kop is een groot verlies voor de Surinaamse cultureel erfgoed. Het monument heeft niet alleen een grote artistieke waarde, maar geeft ook kleur aan onze leefomgeving en vertelt het verhaal van een van de markanste surinamers die ons land heeft voortgebracht geeft het bestuur aan.
Verder meldt het bestuur dat de reden van de diefstal vrijwel zeker de waarde van het brons is. Het is helaas voor dieven lucratief om bronzen beelden te stelen en om te smelten. De kans dat de beelden nog terug worden gevonden is erg klein geschat.
Het bestuur roept de gemeenschap op, inclusief metaalhandelaren, om alert tezijn en de kop niet te kopen voor eigen gewin. Wie iets heeft gezien van de diefstal of hier iets van af weet, wordt dringend verzocht dit te melden bij de politie. Het bestuur nodigt de samenleving uit morgen om 10:00 uur aanwezig te zijn bij het monument voor een briefing voor de nodige informatie.
- Suriname en België bespreken mogelijkheden Skills Mobility …..
- Man voor de rechter na dodelijke steekpartij..
- Drugs en vuistvuurwapen aangetroffen en inbeslaggenomen; t…..
- Vorige regering liet land achter met US$ 3,9 miljard schuld…..
- Guno Burleson wint eerste etappe sneldamtoernooi..
- Santokhi naar Caricom-top in Barbados..
- Solar Project Kabalebo Nature Resort officieel in gebruik g…..
- Plein: ‘Wij blijven ons richten op vraagstukken die de same…..
- Vandaag regen en onweersbuien..
- Rosita Florentine Huyshest (88) Rotterdam 10-2-2025..
- Vliegtuig crasht op landingsbaan Toronto, zeker 15 gewonden..
- Ingrid Virginia Jordan (66) Groningen 14-2-2025..
- Edwin Franciscus De Noten (86) Diemen/Amsterdam 16-2-2025..
- 16 politieke partijen hebben afspraak met CHS..
- Wegomlegging Nieuwe Haven..
- Column: Overloop polonaise in volle gang..
- President neemt deel aan 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Hernhutterstraat overbelast: verkeer- en gezondheidsrisico’…..
- Bhikharie geschokt door aanwezigheid King bij ABOP-manifest…..
- Amafo terug naar ABOP, sluit zich aan bij strijd tegen armo…..
- Minister Mathoera: ‘Mijn doel is Suriname te dienen’..