Het bestuur van de Henri Frans de Ziel Stichting heeft met afschuw en ontzetting kennisgenomen van de diefstal van de buste-kop op het monument ter ere van Henri Frans de Ziel – Trefossa. De kop ontworpen door wijlen Erwin de Vries is in brons gegoten.
De diefstal van de bronzen kop is een groot verlies voor de Surinaamse cultureel erfgoed. Het monument heeft niet alleen een grote artistieke waarde, maar geeft ook kleur aan onze leefomgeving en vertelt het verhaal van een van de markanste surinamers die ons land heeft voortgebracht geeft het bestuur aan.
Verder meldt het bestuur dat de reden van de diefstal vrijwel zeker de waarde van het brons is. Het is helaas voor dieven lucratief om bronzen beelden te stelen en om te smelten. De kans dat de beelden nog terug worden gevonden is erg klein geschat.
Het bestuur roept de gemeenschap op, inclusief metaalhandelaren, om alert tezijn en de kop niet te kopen voor eigen gewin. Wie iets heeft gezien van de diefstal of hier iets van af weet, wordt dringend verzocht dit te melden bij de politie. Het bestuur nodigt de samenleving uit morgen om 10:00 uur aanwezig te zijn bij het monument voor een briefing voor de nodige informatie.
- RSS Barracuda volledig operationeel..
- Vrouw overleden door aanrijding; meerdere gewonden..
- Man bedreigt en mishandelt hoogzwangere partner; verdachte …..
- 48th CARICOM Heads of Government in Barbados..
- Honderden in gevaar door enorme zinkgaten in Amazonestad..
- Interventie-eenheid QRT ondergebracht in voormalig ‘Politie…..
- Registratie DUS aangehouden door CHS vanwege ontbrekende st…..
- Winderigheid..
- Jamilhio Rigters debuteert bij Jamaicaanse Cavalier FC..
- Quick Response Team opereert vanuit politie posthuis 6..
- Het Falen van Volksgezondheid (3)..
- Suriname steunt Guyana in haar grensdispuut met Venezuela: …..
- ‘Historische’ ontwikkeling grondenrechten..
- Voedselpakketten en sociale bijstand sneller en toegankelij…..
- President Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondia…..
- Politieke partijen registreren zich voor deelname aan verki…..
- Politieposthuis 6 officieel her ingebruik genomen door de p…..
- BEP-voorzitter Asabina: ‘Wij gaan met opgeheven hoofd de ve…..
- Reactie op “Onthutsende onthulling: president Hof zat ook o…..
- Gaanman Velantie: Okanisi-volk verwerpt respectloze wet gro…..
- VSB ernstig bezorgd over mijnbouwovereenkomst met Chinalco..