Op het directoraat Veeteelt van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) is gisteren het ‘Train the Trainers’-trainingsprogramma voor veeteeltvoorlichters succesvol afgerond. De training, die op 5 mei van start ging, maakte deel uit van het programma voor Landbouwconcurrentievermogen (SU-L 1020). Het programma had als doel de capaciteit van de veterinaire diensten op het gebied van diergezondheid en -productie te versterken.
ADVERTENTIE
De focus van de training lag op het versterken van het voorlichtingspersoneel in het kader van het opzetten en implementeren van een systeem voor dierziektebewaking. Daarmee wordt beoogd de veeteeltvoorlichters te transformeren tot een effectieve, servicegerichte en resultaatgerichte groep binnen het directoraat Veeteelt. Dit moet bijdragen aan de nationale voedsel- en voedingszekerheid in Suriname.
De training was noodzakelijk om het bewustzijn en het vaardigheidsniveau van het personeel te verhogen. Een belangrijk aspect was het vermogen om informatie op een begrijpelijke en bruikbare manier over te brengen aan boeren.
De inhoud van de trainingen omvatte onderwerpen als epidemiologie, surveillance, diergezondheid, dierziektemonitoring en de respons van de veterinaire staf bij uitbraken van dierziekten zoals Afrikaanse varkenspest, mond- en klauwzeer en aviaire influenza. Deze thema’s werden ook behandeld via tabletop simulatieoefeningen, ondersteund door handleidingen.
De trainingen werden verzorgd door de consultant Randy Shane Storm uit Guyana.
- Ruim 400 afmeldingen stembureaupersoneel; spoedactie Biza..
- Zangeres Stephanie Nunes: ‘Muziek maken in Nederland voelt …..
- Kinderombudsinstituut moet rechten Surinaams kind helpen wa…..
- Inheemse Kralenkunst ‘l’Agnapolibon’ Suriname en Frans-Guya…..
- EMFC-opleiding van de Anton de Kom Universiteit van Surinam…..
- Beroepsgroepen en actoren moeten implementatie nieuw BW suc…..
- BESTUUR DAT NIET SLECHT IS..
- VHP: De feiten achter de cijfers..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 MEI 2000 en …..
- ‘Ben moe om aan te horen dat er geen geld is’..
- Masterminds ‘Stem Slim’ blijven tegen regering met NDP..
- Twee verdachten voor diefstal van oud ijzer aangehouden doo…..
- Kiezers kunnen vanaf vandaag oproepingskaart afhalen..
- Man neergeschoten na woordenwisseling..
- U$ 1,4 miljoen voor Vids en VSG voor behoud traditionele le…..
- Wang: “Het volk verdient duidelijkheid over de vooruitgang …..
- Brunswijk accepts Akiemboto’s challenge: “Just say where an…..
- Onweersbuien in de middag..
- Vaklassers gecertificeerd dankzij SAO en Staatsolie Foundat…..
- Poetin komt niet naar gesprek met Zelensky in Istanbul, ook…..
- HELEN THERESIA SY A FOEK – TDLOHREG, door ons allemaa…..