door Samuel Wens
PARAMARIBO — Diana Marilva Pokie, 46 jaar, die zondag is beëdigd als lid van De Nationale Assemblee (DNA) voor de Nationale Partij Suriname (NPS), wil dat de komende regering zaken bij het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) anders aanpakt. Eén van de dingen die anders moet is burgers percelen toewijzen die letterlijk in het bos liggen en niet tot nauwelijks te bereiken zijn, omdat er geen wegen zijn.
Het is na 2010, 2015 en 2020 de vierde keer dat Pokie is beëdigd als parlementslid. In 2020 werd ze na haar beëdiging minister van GBB. Echter, dat ambt bekleedde ze slechts voor een jaar, omdat op verzoek van haar toenmalige partijleider Ronnie Brunswijk (Abop) ze door president Chandrikapersad Santokhi werd ontslagen. Brunswijk, die vicepresident in het kabinet was, was het niet eens met haar beleid en wilde iemand als minister die naar zijn pijpen zou dansen.
“De situatie van toen ervaar ik als een leerproces. Ik heb wel duur lesgeld betaald”
Leerproces
In een terugblik met de Ware Tijd zegt Pokie dat ze geen trauma heeft overgehouden aan haar periode als minister “ondanks de lastige gebeurtenissen, waaronder het wegvallen van politieke ondersteuning en mijn ontslag”. “De situatie van toen ervaar ik als een leerproces. Ik heb wel duur lesgeld betaald.”
Op de vraag of ze nu weer minister wil worden als de structuren van de NPS haar voordragen zegt ze een eventuele voordracht te zullen overwegen. Ze meent zich ervan bewust te zijn dat zij door het volk is gekozen om het volk te vertegenwoordigen.
Gelet op de manier waarop zij haar ministerschap heeft moeten beëindigen, zegt ze ervan overtuigd te zijn dat geen enkele weldenkende leider, dus ook niet NPS-voorzitter Gregory Rusland, zonder dringende redenen, aan een president zal verzoeken om een minister te bedanken.
Mofinawan
Pokie: “Ik was maar kort minister bij GBB en mijn beleid om bouwrijpe gronden te identificeren en aan behoeftigen te verstrekken is door mijn opvolger (Dinotha Vorswijk, … red.) niet voortgezet.” Ze zegt zich daarom in het parlement te zullen inzetten om de noden van ‘mofinawan’, sociaal zwakkeren in de samenleving te lenigen.
Volgens haar moet het sociale beleid meer zijn dan sociale steun. “De mensen haal je niet uit hun situatie door hen steun te geven, maar door hen een vak te leren. Geef ze geen vis, maar laten wij ze leren vissen.”
Pokie kreeg tijdens de verkiezingen van 25 mei 3.531 stemmen. De vrouwen die meer stemmen vergaarden zijn Jennifer Geerlings-Simons (NDP/41.729), Krishnakoemarie Mathoera (VHP/10.535), Ingrid Waldring (NDP/6.915) en wijlen Patricia Etnel (NPS/3.579).
- Fête de la Musique: Jong talent streelt de harten van het p…..
- Minister Nurmohamed: “Werkzaamheden aan Weg naar Zee en Bra…..
- Sewcharan staat niet te wachten op een VVV..
- ABOP rouwt om overlijden Patricia Etnel: “Een ware dochter …..
- PL: President moet niet rancuneus doen over Javaans Nieuwja…..
- Binnenkort onthulling kunstwerk ’De let en! – Da it’e…..
- Gedreven door komende olie-industrie: Commewijne ontwikkele…..
- Ori: “Uitbetaling Spaans leerkrachten wacht op goedkeuring …..
- Nog meer onweersbuien in aantocht..
- Voorstel voor één nationale vrije dag voor alle groepen in …..
- Straat van Hormuz inzet in olieconflict Iran-VS..
- Nigeria kampt met economische crisis: “Levens in gevaar van…..
- Vincent Olijfveld (50) Amsterdam 18-6-2025..
- Maurits Merle William Sairras (55) Amsterdam 18-6-2025..
- Volksgezondheid: geen verhoogd risico op meningitis door sl…..
- Suriname rouwt om heengaan Patricia Etnel: ‘Het land heeft …..
- Toyota blijft vasthouden aan omstreden standpunt tegen voll…..
- Minister Nurmohamed heeft geen duidelijkheid over betaling …..
- Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup..
- Philipsburg ongeslagen kampioen Fiba 3×3 Quest..
- De Chinese diaspora: een wereldwijd netwerk dat zich voor h…..