PARAMARIBO — Het Openbaar Ministerie (OM) heeft in de strafzaak tegen de zestigjarige R.H. een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zestig jaar geëist. De verdachte wordt verweten dat hij zijn echtgenote, Sh.H.-M, met voorbedachte rade heeft gedood en vervolgens haar lichaam heeft begraven in een bosperceel in Saramacca, met de bedoeling om haar overlijden en de doodsoorzaak te verbergen.
De officier van justitie benadrukte in zijn requisitoir de ernst van de feiten. De verdachte zou zijn vrouw – met wie hij jarenlang een relatie had – niet alleen van het leven hebben beroofd, maar ook op geraffineerde wijze hebben geprobeerd de sporen uit te wissen.
Het slachtoffer werd in een zelf gegraven kuil aangetroffen, afgedekt met palmbladeren, afval, fruitresten en andere materialen. Haar lichaam verkeerde in verregaande staat van ontbinding.
Gruwelijk
Volgens het OM heeft de verdachte daarmee blijk gegeven van een volstrekt gebrek aan respect voor het menselijk leven. “De gruwelijkheid van zijn gedragingen laat zich moeilijk vangen in woorden,” aldus de officier. Juist omdat het om een daad tegen een naaste gaat, gepleegd in vertrouwen en nabijheid, acht het OM een langdurige gevangenisstraf noodzakelijk.
De zaak kwam aan het licht nadat het slachtoffer in september 2024 door een familielid als vermist werd opgegeven. De vrouw en haar echtgenoot woonden in Nederland, maar waren voor drie maanden op vakantie.
Toen het echtpaar moest afreizen naar Nederland was de vrouw onvindbaar. Ook telefonisch kon de familie haar niet bereiken. Uit onderzoek bleek dat zij Suriname nooit had verlaten, terwijl de verdachte verklaarde dat zij was teruggekeerd naar Nederland.
Op basis van getuigenverklaringen en observaties werd haar lichaam op 4 september opgegraven. In de woning van de verdachte werden ook persoonlijke eigendommen van het slachtoffer aangetroffen, waaronder koffers, kleding en telefoons. Het OM acht de feiten – moord en het wegmaken van een lijk – wettig en overtuigend bewezen en vindt de geëiste straf passend en geboden, gelet op de ernst van het feit, de persoon van de verdachte en de omstandigheden waaronder het is gepleegd.
- President ontvangt boek ‘Een gestolen toekomst’..
- Real Sranang viert 65-jarig bestaan ook in Suriname..
- Simons vreest verkiezing in Verenigde Volksvergadering niet…..
- Ex werknemer in verzekering gesteld ter zake verduistering..
- Silvano Tjong-Ahin: “Suriname moet lokale participatie in o…..
- Suriname zet verdere stappen tot toetreding OIC Labour Cent…..
- Nieuw tijdperk voor Suriname..
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..
- Militanten ontvoeren 120 kinderen in Mozambique..
- Drie leden ‘witte handschoenen-bende’ gearresteerd na auto-…..
- Beperkt effect VS-bombardement op Iraanse nucleaire sites..