PARAMARIBO — Delreo Newman van ATN International is de komende twee jaar voorzitter van de Canto. Hij volgt de Surinamer Mike Antonius, ex-directeur van het Telecommunicatiebedrijf Suriname (Telesur) op. Newman, die onder Antonius ondervoorzitter was, werd bij acclamatie gekozen tijdens Canto’s 41ste jaarlijkse General Meeting (AGM), die van 26 tot en met 28 januari plaatsvond op Curaçao.
Antonius werd in februari 2023 tijdens de 39ste AGM in Paramaribo gekozen als voorzitter van de Canto, nadat David Cox na twee opeenvolgende termijnen (2019-2023) afzwaaide. Antonius, die in 1995 in dienst trad bij Telesur, stapte op 2 augustus 2024 op als directeur. Hij bekleedde deze functie sinds 2016; eerst als waarnemend en vanaf juni 2018 als CEO. In een schrijven aan het personeel liet president-commissaris Sanjay Raghoebarsingh weten dat de raad van commissarissen die dag schriftelijk door de CEO was geïnformeerd dat hij vanwege persoonlijke redenen de dienstbetrekking beëindigde.
(lees verder onder de )
Het Canto-bestuur onder leiding van Mike Antonius (zittend rechts) na de verkiezing in februari 2023. [: Canto]
“Inclusie zal centraal staan in onze strategie; zorgen voor gelijke toegang tot telecomdiensten voor alle demografische groepen om sociale en economische vooruitgang te stimuleren”Canto-voorzitter Delreo Newman
Digitale transformatie
Newman benadrukte in zijn toespraak zijn toewijding aan het versterken van de rol van Canto bij het bevorderen van digitale transformatie in het Caribisch Gebied. “Technologie en mogelijkheden kruisen elkaar. We moeten daarom deze kans aangrijpen om onze regio naar een verbonden en veerkrachtige toekomst te stuwen en samen te werken met regeringen om hun visie van een gigabitsamenleving tegen 2030 te verwezenlijken. Bovendien zal inclusie centraal staan in onze strategie; zorgen voor gelijke toegang tot telecomdiensten voor alle demografische groepen om sociale en economische vooruitgang te stimuleren”, aldus de voorzitter.
Hij haalde aan dat de kracht van collectieve expertise en inzicht moet worden benut. “Onze kracht ligt in onze eenheid. Ik ga voor open dialoog, innovatief denken en de passie voor vooruitgang aan die ons definieert. Laten we samen vooruitgang boeken, in dienst van een verbonden Caribisch Gebied dat eindeloze mogelijkheden biedt aan al zijn burgers.”
Jarenlange ervaring
In een persbericht beschrijft Canto de nieuwe voorzitter onder meer als een ervaren telecom consultant en een expert in regelgeving. Hij is directeur International Regulatory and Government Affairs bij ATNI en kan bogen op 25 jaar ICT-ervaring. Voordat hij aan de slag ging bij ATNI, was hij ICT-adviseur van de regering van Antigua en Barbuda, Jamaica’s eeste telecommunicatie regelgever en ICT-consultant voor diverse Engels sprekende Caribische overheden. Voordat hij terugkeerde naar de regering had hij acht jaar managementsfuncties bij Nynex (nu Verizon).
Newman vormt het nieuwe bestuur met ondervoorzitter Charles Douglas (Cable & Wireless Grenada), penningmeester Gerard Cooper (Telecommunications Services Trinidad and Tobago) en de commissarissen Mark Reynolds (One Communications, Guyana), Desha Clifford (Digicel Trinidad and Tobago), Dickson Osuala (Digicel Trinidad and Tobago), Rhys Campbell (Cable & Wireless Communications), Vaughn Brown (Antigua Public Utilities Authority) en John Gomez (Be ALIV Bahamas). Cooper, Reynolds en Clifford bekleedden dezelfde functie in het vorige bestuur, terwijl Douglas in 2024 als commissaris toetrad tot het bestuur.
Canto is de regionale organisatie van de telecommunicatie- en ICT-sector in het Caribisch Gebied. Ze telt meer dan 135 aangesloten telecomoperatoren, ICT-bedrijven en -leveranciers in meer dan veertig gebieden in Noord- en Zuid-Amerika, het Caribisch gebied en Nederland.
Minister Charles Cooper van Curaçao (m) samen met de uittredende Canto-voorzitter Mike Antonius en andere bestuursleden bij de opening van Canto Connect 2025 en de 41ste AGM. [: Canto]
- Ambassadeur Gupta: Voedselproject India kost US$ 10 miljoen..
- Zoete wraak basketballers Yellow Birds op CLD..
- “DE VS DENKT DAT REVOLUTIONAIREN TERRORISTEN ZIJNR…..
- Bee voorkomt dat Landvreugd uitleg geeft over zijn integrit…..
- BIZA beschuldigt Financiën voor uitdagingen bij terinzagele…..
- Santokhi: ‘Je hoeft niet van Chan te houden, Chan houdt wel…..
- Overvolle vuilstortplaats in Moengo baart districtscommissa…..
- Narcotica Brigade voert surveillances uit..
- Minister Ramdin heeft grote kans om Caribische vertegenwoor…..
- DNA bezorgd over controle kiezerslijst in het binnenland..
- Tandarts in woning overvallen en beroofd..
- Minister Landvreugd op het matje geroepen om verzuim terinz…..
- Overheid steekt geld in markoesateelt..
- Paramaribo-verklaring goedgekeurd..
- Nature Walk voor natuurliefhebbers..
- Informatie sessie in verband met Internationale Epilespie D…..
- Principiële democratie en hygiënisch bestuur..
- I-Care Polikliniek officieel geopend..
- Loonsverhoging van medewerkers AdekUS wordt pas eind februa…..
- Schoon drinkwater voor Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee..
- Bedrijfsleven bespreekt kansen voor Surinaamse olie- en gas…..