De Deken van de Surinaamse Orde van Advocaten, Ellison Fraenk, doet een oproep aan de bevoegde autoriteiten om invulling te geven aan het Constitutioneel Hof. Op 7 mei is een deel van het bestuur, dat voor 5 jaar was benoemd in 2020, afgetreden. De zittingstermijn was verlopen. De regering en het parlement hebben nagelaten om te zorgen voor een nieuw bestuur en de zittingstermijn is ook niet verlengd.
De afgelopen periode is bewezen hoe noodzakelijk en waardevol het Constitutioneel hof is geweest. Daarom is het volgens Fraenk van belang dat dit juridisch orgaan zo snel mogelijk wordt hersteld.
Het Constitutioneel Hof heeft in de vijfjarige termijn een aantal baanbrekende besluiten genomen. Zo moest onder andere het kiesstelsel gewijzigd worden, waardoor Suriname voor het eerst een landelijke evenredigheid kende.
‘Ik wil vandaag een nadrukkelijke oproep doen aan de bevoegde autoriteiten. Geef opnieuw en verdere invulling aan het Constitutioneel Hof. In de afgelopen periode heeft het Constitutioneel Hof laten zien hoe noodzakelijk en waardevol het is. Met duidelijke en moedige uitspraken heeft het Constitutioneel Hof zijn bestaansrecht niet alleen bewezen, maar ook aangetoond dat het een essentieel evenwicht vormt binnen ons staatsbestel’, aldus Freank bij een activiteit van het Hof van Justitie.
- Breeveld: ‘Voorbehoud Brunswijk bij regeerakkoord is politi…..
- ‘Commewijne strategisch knooppunt voor nieuwe luchthaven en…..
- Suriname sluit zich aan bij mondiale alliantie voor bescher…..
- Persbericht Korps Politie Suriname n.a.v. bericht in de med…..
- Gezamenlijke verklaring aankomende coalitiepartijen inzake …..
- Staat vast: Brunswijk heeft regeerakkoord ondertekend..
- Silos: niets van Brunswijk verbaast mij..
- Fates Aligned: Een kleurrijke caleidoscoop van dromen, dram…..
- Ex-werknemer aangehouden voor verduistering van grote parti…..
- Breaking: Brunswijk zet alsnog handtekening onder regeerakk…..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord vanmiddag..
- Brunswijk tekent regeerakkoord alsnog..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord..
- Nee, het gaat niet altijd om geld..
- Politieke stoelendans en mantelpakjes..
- Supermarkten opnieuw in de fout met vervallen producten op …..
- Simons: VHP-top probeert coalitievorming NDP bewust te dwar…..
- Politie pakt bende auto-inbrekers op bij Wijdenboschbrug..
- Ordening goudsector..
- Beheer restanten Carolinabrug overgedragen aan plantagebest…..
- Beëdiging notaris mr. Stephanie Ramautar..