Minister Krishna Mathoera van Defensie heeft gereageerd op de kritiek vanuit de samenleving over de inzet van militairen bij het vouwen van stembiljetten. In gesprek met Suriname suriname benadrukte zij dat het leger niet alleen een taak heeft in de verdediging van het land, maar breder wordt ingezet ten dienste van het volk.
ADVERTENTIE
“Als er een beroep wordt gedaan op het leger, dan verlenen wij ondersteuning waar dat nodig is. Of het nu gaat om het beveiligen van de landsgrenzen of om het vouwen van stembiljetten: militairen zijn er voor het volk”, aldus de bewindsvrouw.
Mathoera maakte duidelijk dat de militairen geen extra vergoeding hebben ontvangen voor het vouwen van de stembiljetten. Volgens haar is dat in lijn met de bredere rol die het leger de afgelopen jaren op zich heeft genomen, namelijk dienstbaarheid naar de samenleving toe.
“Bij overstromingen tijdens de grote regentijd, of bij extreme droogte: het leger is altijd opgestaan om de samenleving te ondersteunen. Ook bij de distributie van AOV-gelden in het binnenland hebben wij het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) ondersteund”, zegt Mathoera.
De ondersteuning beperkt zich niet tot civiele rampen. Ook andere ministeries doen een beroep op het leger bij acute nood. Zo werd het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport geholpen toen het dak van het gebouw door rukwinden werd weggeblazen. Het leger hielp bij het veiligstellen en verplaatsen van apparatuur.
Daarnaast biedt het leger ondersteuning aan scholen en religieuze organisaties, en zal het op de dag van de verkiezingen samen met het Korps Politie Suriname verantwoordelijk zijn voor de veiligheid in verschillende gebieden. “In geval van calamiteiten zal het leger in samenwerking met de politie paraat staan om ondersteuning te bieden”, aldus Mathoera.
Ze benadrukt dat dit alles gebeurt in het nationaal belang, met als doel de stabiliteit en veiligheid van het land te waarborgen.
- Van militair tot kapper: samenleving spreekt president tijd…..
- Column: Geld regeert de verkiezingen: Kapitaal versus integ…..
- Colporteur oproepingskaarten voor verhoor opgebracht door d…..
- Paraplantages: ‘President en VHP niet officieel ontvangen b…..
- Project Weg naar Zee niet stopgezet..
- Regering breidt Project Schoolbroodpakket uit naar 180 scho…..
- Simons: ‘We willen het beter doen dan deze huidige regerin…..
- Roemer: Suriname moet economische cultuur ontwikkelen en to…..
- President in dialoog met burgers en strategische beroepsgro…..
- Regering moet ook andere vormen van belastingen innen, zegt…..
- Sranan Lobi Dey: tijd voor eenheid en verbondenheid..
- Inbraak bij Kirpalani-magazijn: bewaker vastgebonden..
- Carolina Salimah Tjitrodipo..
- Ode aan de zorg: AZP eert verpleegkundigen en verzorgenden..
- Minister Nurmohamed zal geen ‘halve gebouwen of bruggen’ ac…..
- Cruciale stap in verdere ontwikkeling: De Arend krijgt form…..
- Woning van bushouder leeggeroofd bij inbraak, grote geldbed…..
- Bedrijfsleven nauwer betrokken bij vernieuwing beroepsonder…..
- Bedrijfsleven en ROM voeren een-op-een overleg..
- Wang: “Hypocriete vergelijking met China past niet bij Suri…..
- Wisse treft Boapeah in Glory-rematch..