Minister Krishna Mathoera van Defensie heeft gereageerd op de kritiek vanuit de samenleving over de inzet van militairen bij het vouwen van stembiljetten. In gesprek met Suriname suriname benadrukte zij dat het leger niet alleen een taak heeft in de verdediging van het land, maar breder wordt ingezet ten dienste van het volk.
ADVERTENTIE
“Als er een beroep wordt gedaan op het leger, dan verlenen wij ondersteuning waar dat nodig is. Of het nu gaat om het beveiligen van de landsgrenzen of om het vouwen van stembiljetten: militairen zijn er voor het volk”, aldus de bewindsvrouw.
Mathoera maakte duidelijk dat de militairen geen extra vergoeding hebben ontvangen voor het vouwen van de stembiljetten. Volgens haar is dat in lijn met de bredere rol die het leger de afgelopen jaren op zich heeft genomen, namelijk dienstbaarheid naar de samenleving toe.
“Bij overstromingen tijdens de grote regentijd, of bij extreme droogte: het leger is altijd opgestaan om de samenleving te ondersteunen. Ook bij de distributie van AOV-gelden in het binnenland hebben wij het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) ondersteund”, zegt Mathoera.
De ondersteuning beperkt zich niet tot civiele rampen. Ook andere ministeries doen een beroep op het leger bij acute nood. Zo werd het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport geholpen toen het dak van het gebouw door rukwinden werd weggeblazen. Het leger hielp bij het veiligstellen en verplaatsen van apparatuur.
Daarnaast biedt het leger ondersteuning aan scholen en religieuze organisaties, en zal het op de dag van de verkiezingen samen met het Korps Politie Suriname verantwoordelijk zijn voor de veiligheid in verschillende gebieden. “In geval van calamiteiten zal het leger in samenwerking met de politie paraat staan om ondersteuning te bieden”, aldus Mathoera.
Ze benadrukt dat dit alles gebeurt in het nationaal belang, met als doel de stabiliteit en veiligheid van het land te waarborgen.
- Aanhang Mahinder Jogi veel groter dan door menigeen gedacht..
- LAAT JE NIET VERLEIDEN, STEM MET VERSTAND!..
- Journalisten: ‘Times of Suriname misleidt publiek over opin…..
- Voor Suriname, voor Rose..
- Oekraïne en Rusland wisselen meer gevangenen uit..
- Santokhi: “Volgende week kan men praten met de winnende pre…..
- Simons: “We gaan geen geld van het volk stelen, we gaan cor…..
- Chaotische verkiezingen..
- Leerlingen O.S. Garnizoenspad oriënteren zich bij LVV Wanic…..
- KRACHTMETING..
- VSB roept kiezers op tot bewuste keuze bij verkiezingen 202…..
- Slachtoffers zwaar mishandeld bij gewapende overval op zink…..
- USV: Valse hoop en manipulatie – stemadvies voor 25 mei..
- India-uniformen eerst naar militairen met hoogste nood..
- Quick Response Team West ingesteld..
- Santokhi vertilde zich aan de crisis én zichzelf..
- VHP sluit sfeervol verkiezingscampagne af..
- Defensieminister: “Vouwen stembiljetten ook ten dienste van…..
- Roeplal: Journalistiek, geen gevecht met politici; strijd v…..
- DOE: Laat je niet opzwepen door de politiek, stootgroepen o…..
- “Er is geen kans om te frauderen bij verkiezingen”..