Minister Uraiqit Ramsaran van Defensie heeft overleg gehad met de betrokken partijen over de militaire posten in het Lawagebied, die onder de vorige regering zijn verwijderd. Granman Simeon Glunder van Aluku sloeg eerder alarm en gaf aan dat het veiligheidsgevoel binnen zijn gemeenschap sterk is afgenomen sinds het verdwijnen van deze posten.
“De eerste informatie die ik heb ontvangen, is dat besluiten of wijzigingen zijn doorgevoerd op basis van eerder gemaakte studies. Ik heb gevraagd om de rapporten naar mij op te sturen, zodat ik de situatie rond de militaire posten beter kan beoordelen,” aldus Ramsaran.
Hij benadrukt dat, ondanks het ontbreken van de posten, de patrouilles in het gebied onverminderd doorgaan om de veiligheid te waarborgen. Onlangs voerde het Nationaal Leger (NL) nog de Operatie Marai uit. Deze operatie was gericht op het versterken van het veiligheidsgevoel en het vergroten van het vertrouwen van de samenleving in het leger.
Daarnaast zijn er voorstellen gedaan om de veiligheid verder te versterken. Eén van de opties is een nauwere samenwerking met het Korps Politie Suriname (KPS) bij de bemensing van de posten. “Het voorstel heb ik aangehoord en dit zal ook besproken worden met het ministerie van Justitie en Politie,” verklaarde de minister.
- Video -Swarbrick geschorst na oproep tot sancties tegen Isr….
- PLO houdt TCT-minister pijnpunten voor..
- Vruchtbaar werkoverleg en kennismaking Korpsleiding en SPB.
- JusPol dreigt in de knel te komen door jarenlange betalings…..
- Omdat hij ook voor ons zou hebben gestreden..
- Herkansingsnormen verruimd om meer studenten de kans te gev…..
- Egyptische TikTokker start hongerstaking tegen marteling in….
- PAHO publiceert nieuwe update over Oropouche-koorts in de A….
- Jaarvergadering Rechtspraak Suriname 2025: ‘Toegankelijke r….
- Buurvrouw gooit hamer naar kinderen en bedreigt moeder..
- Belangrijkste internationale nieuws.
- Man bekent schuld in gruwelijke ontvoering: moeder doodgest….
- ‘Ik ben meer geïnteresseerd in een onmiddellijke vredesover….
- Slagingsnormen blijven ongewijzigd, herexamens vanaf 25 aug….
- Hypocrisie minister Noersalim..
- 10.000 stewardessen dreigen met staking in Canada.
- Cuba wijst Amerikaanse visumbeperkingen op medische samenwe….
- Vrouw gooit hamer en bedreigt buurvrouw en haar 2 minderjar….
- Suriname en Cuba versterken samenwerking op onderwijsgebied..
- Aangepaste uitzendingen ABC na blikseminslag..
- Belangrijke stap richting kwaliteitsborging: commissie over…..