Minister Krishna Mathoera van Defensie heeft bekendgemaakt dat het ministerie het afgelopen jaar 57 nieuwe personen heeft aangetrokken voor het Nationaal Leger (NL). De rekrutering kende enige vertraging door uitblijvende betalingen voor medische keuringen. Inmiddels zijn de achterstanden ingelopen en is een nieuwe selectieprocedure gestart.
ADVERTENTIE
“De medische keuringen en selectiegesprekken zijn al afgerond”, aldus de bewindsvrouw tegenover Suriname suriname. De sporttesten en psychologische onderzoeken moeten nog worden voltooid. “Het ministerie mag vanaf nu weer gebruikmaken van de keuringsdiensten, en de eerste lichting nieuwe militairen zal naar verwachting eind deze maand of eind volgende maand in dienst treden.”
De noodzaak voor nieuwe instroom is hoog: in 2023 verlieten ruim 248 militairen de dienst. Volgens de jaarverslagen van het ministerie was dat jaar het slechtste op het gebied van personeelsuitstroom. Het tekort aan personeel baart het ministerie grote zorgen.
Een belangrijke oorzaak voor het vertrek is het salaris, geeft Mathoera aan. Het loon vormt een van de grootste drukpunten voor het ministerie en heeft invloed op de motivatie en het behoud van personeel.Om het personeel beter te ondersteunen en te behouden, heeft het ministerie verschillende maatregelen genomen.
Zo zijn er nieuwe communicatiekanalen opgezet voor militairen, zijn steun- en uitvaartfondsen opgericht, en krijgen personeelsleden de kans om in het buitenland trainingen te volgen om hun positie binnen het leger te versterken.
- Edmund Celsius Imanuel..
- 70 gepensioneerden en maatschappelijke uitblinkers gehuldig…..
- EU-gezanten bereiken akkoord over wapenfonds van 150 miljar…..
- Suriname treedt toe tot Arbeidscentrum OIC..
- Jongeren Matawai eisen duidelijkheid en schriftelijke afspr…..
- De president hoeft niet bij elke opening van een “bruggetje…..
- Minister Ramdin neemt afscheid van parlementaire leiding..
- Asfaltering Krappahoeklaan van start..
- Honderd militairen ingezet voor verkiezingssurveillance..
- Akiemboto: “alleen een econoom kan beoordelen als de NDP on…..
- ‘Kieskoorts, een mooi toneel’..
- Rusland onthult eerste AI-politieboot voor waterpatrouilles…..
- Caricom-waarnemersmissie gereed voor verkiezingen..
- Saskia Walden beëindigt lidmaatschap VHP vanwege gebrek aan…..
- Aanrijding met dodelijk afloop te Nw.-Amsterdam..
- Straatrover na tien maanden gearresteerd na bezoek aan poli…..
- EZ: alcoholverbod in openbare gelegenheden rond verkiezinge…..
- Politiek debat over Suriname’s toekomst: infrastructuur, on…..
- “Valse profeet” bedriegt vrouw met nep-ritueel..
- De Paradox van het Denken en de Macht (slot)..
- Randall Pinas pleit voor ontwikkelingsfonds voor de jeugd..