Minister Krishna Mathoera van Defensie heeft bekendgemaakt dat het ministerie het afgelopen jaar 57 nieuwe personen heeft aangetrokken voor het Nationaal Leger (NL). De rekrutering kende enige vertraging door uitblijvende betalingen voor medische keuringen. Inmiddels zijn de achterstanden ingelopen en is een nieuwe selectieprocedure gestart.
ADVERTENTIE
“De medische keuringen en selectiegesprekken zijn al afgerond”, aldus de bewindsvrouw tegenover Suriname suriname. De sporttesten en psychologische onderzoeken moeten nog worden voltooid. “Het ministerie mag vanaf nu weer gebruikmaken van de keuringsdiensten, en de eerste lichting nieuwe militairen zal naar verwachting eind deze maand of eind volgende maand in dienst treden.”
De noodzaak voor nieuwe instroom is hoog: in 2023 verlieten ruim 248 militairen de dienst. Volgens de jaarverslagen van het ministerie was dat jaar het slechtste op het gebied van personeelsuitstroom. Het tekort aan personeel baart het ministerie grote zorgen.
Een belangrijke oorzaak voor het vertrek is het salaris, geeft Mathoera aan. Het loon vormt een van de grootste drukpunten voor het ministerie en heeft invloed op de motivatie en het behoud van personeel.Om het personeel beter te ondersteunen en te behouden, heeft het ministerie verschillende maatregelen genomen.
Zo zijn er nieuwe communicatiekanalen opgezet voor militairen, zijn steun- en uitvaartfondsen opgericht, en krijgen personeelsleden de kans om in het buitenland trainingen te volgen om hun positie binnen het leger te versterken.
- Voorlichting stemproces ook voor kiezers met visuele beperk…..
- AW en J en SURVAM bundelen krachten voor betere verzekering…..
- Boven-Suriname en Sipaliwini krijgen achterstallige sociale…..
- President opent woonproject en plein, start asfaltering Nic…..
- Afmelding stembureauleden Paramaribo kost Staat meer dan SR…..
- Economische Controle Dienst versterkt met 12 Buitengewoon A…..
- President opent woningbouwproject Pan American in Nickerie..
- Woningbouwproject ‘City of Waterloo’ geopend..
- “Barmhartige Samaritaan” uit eigen huis gezet door verdacht…..
- Regen en bewolking houden aan..
- Vrouw aangehouden die drugs in pepermunt verpakking wilde s…..
- Partij van weggestuurde premier Montenegro opnieuw grootste…..
- Kenneth Siegfried Aaron (70) Zaandam 16-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Iedereen voor zijn eigen zak, wat …..
- Simons pleit voor controlesysteem binnen de rechterlijke ma…..
- DA’91 heeft volle aandacht voor het binnenland..
- Durham: Geen 2e peiling vanwege kritiek en ongewijzigde sit…..
- Paul Somohardjo neemt definitief afscheid van de politiek..
- Financieringsmogelijkheden voor woningbouw een fata morgana…..
- AdeKUS kan vraag naar aquatische biologen niet aan..
- Bronto Somohardjo nieuwe leider van Pertjajah Luhur..