Het ministerie van Defensie is in het district Saramacca gestart met de realisatie van het Groenhart Park, een project dat moet bijdragen aan een duurzame, groene leefomgeving voor de gemeenschap. Defensieminister Krishna Mathoera verklaarde, dat er inmiddels 90 bomen zijn geplant, waarvan er 60 flink groeien.
“De bomen zijn nu reeds ongeveer een meter hoog. Dit is pas de eerste fase”, aldus Mathoera. Het project is opgedeeld in drie fasen: (1) aanplanting van bomen, (2) aanleg sanitaire voorzieningen, een speeltuin en kantines, en (3) de verdere aanplant van nog eens 100 bomen. “Zo bouwen we gefaseerd aan een volledig Groenhart Park, met als doel, het project binnen vijf jaar volledig te realiseren”, aldus Mathoera. Het project wordt uitgevoerd in samenwerking met Impacts, een Caribisch orgaan, en Amerikaanse deskundigen.
Mathoera benadrukte ook een ander belangrijk aspect van het defensiebeleid: de veilige vernietiging van verouderde munitie. “We hadden nog munitie in onze magazijnen uit 1976. Daarmee schieten is gevaarlijk, en zomaar dumpen is geen optie. Met hulp van Amerikaanse experts is een traject ingezet om deze munitie, verantwoord te vernietigen”, aldus Mathoera. De vernietiging vond plaats door de munitie gecontroleerd tot ontploffing te brengen in speciaal gegraven kuilen, die nadien zorgvuldig zijn dichtgemaakt. “Netjes, veilig en verantwoord”, aldus de minister. Over de exacte locatie was ze niet zeker, maar zij vermoedt, dat de vernietiging van de munitie op het terrein van BBZ plaatsvond.
Woningvoorziening voor militairen
Mathoera ging ook in op de huisvestingsvraagstuk onder militairen. “We hebben een aanzienlijk aantal personeelsbeschikkingen uitgereikt”, aldus Mathoera. Hoewel de infrastructuur op sommige terreinen nog ontbreekt, is het project inmiddels goedgekeurd door de regering en overgedragen aan het ministerie van Openbare Werken. Volgens haar is het van groot belang, dat militairen uitzicht hebben op een eigen woning. “Veel mensen kunnen zich geen perceel of woning veroorloven. Maar als ze eenmaal een perceel hebben, kunnen ze via het Affordable Housing Project (AHP) en een lening van 7 procent een huis bouwen”, aldus Mathoera. Zij benadrukte dat dit beleid ook een sociale functie vervult en perspectief biedt aan militairen.
The post Defensie gestart met aanleg Groenhart Park in Saramacca ..
- Strategische Groep oriënteert zich in Guyana op ontwikkelin…..
- NPS wil instituut voor lichamelijke opvoeding en sport..
- Adhin pleit voor fundamentele hervorming van het zorgbeleid..
- Asabina: ‘Belastinghervorming noodzakelijk voor toekomst Su…..
- Raghoebarsing: ‘Suriname heeft moeilijk IMF-programma doors…..
- In zaak K.C.: 30 april beslissing over kantonrechter die za…..
- Lakhai Anend alias Jimmy..
- President Santokhi: “Snijders was een kundig en gedreven va…..
- Dodental ramp in Dominicaanse Republiek nadert 250..
- Regering keurt eenmalige toekenning van SRD 1500 aan ambten…..
- ‘Hajary mag er zijn en laat Hajary klinken’..
- Jonge ondernemer slachtoffer van woningoverval in Paramarib…..
- 41-jarige verdachte aangehouden voor verkoop van illegaal v…..
- 47-jarige die tijdens werkzaamheden door een stroomschok we…..
- Voortvluchtige verdachte aangehouden door Regio Bijstandsdi…..
- Suriname zet stap naar ruimtelijke ontwikkeling met structu…..
- ‘We zijn voordelig herkenbaar met opengevallen plek Belfort…..
- Annelies Joanna Elisabeth Brinkman..
- Oud-minister en vakbondsleider Errol Snijders (76) overlede…..
- Verwarde man vernielt worsttent en bedreigt verkoper met de…..
- Voorzitter Moederbond, Errol Snijders, is niet meer..