Vorige week heeft de Franse luchtmacht een belangrijke training afgerond op de ijsvlaktes van Groenland, waarbij een Airbus A400M succesvol landde op Station Nord. Het doel van deze operatie was om het vliegtuigtype te certificeren voor gebruik op ijs- en sneeuwbanen – een expertise waarin de Deense luchtmacht al jaren uitblinkt met hun C-130J Hercules transportvliegtuigen.
De Franse bemanning, afkomstig van het Centre d’expertise aérienne militaire – Air Warfare Center, voerde in totaal vijf vluchten uit tussen Station Nord en Mestersvig. Dit omvatte verschillende scenario’s met variërende vrachtladingen, terwijl ze ondersteuning boden aan de bevoorrading van Arctic Command-stations in Noordoost-Groenland. Majoor BOF van de Deense Air Transport Wing in Aalborg hielp hen bij deze certificering.
“De Fransen hebben veel ervaring met zogenaamde dirt strips in Afrika, maar niet met ijsbanen,” legt BOF uit. “Hoewel de principes van landen op zand of ijs vergelijkbaar zijn, zijn er specifieke uitdagingen bij extreme kou. Apparatuur raakt snel koud, hydraulische systemen kunnen lekken, en batterijen presteren slecht. Daarom is het essentieel om direct na de landing verwarmingssystemen in te schakelen.”
De samenwerking startte in het voorjaar van 2024, toen de Fransen voor het eerst de Deense Air Transport Wing bezochten. Nu, na geslaagde testen, zien beide partijen dit als een kans om hun bondgenootschap te versterken.
Volgens generaal-majoor Søren Andersen van Arctic Command biedt deze certificering ook strategische voordelen: “Niet alleen wordt de expertise van de DK-strijdkrachten erkend, maar het opent ook de mogelijkheid dat Frankrijk in de toekomst extra ondersteuning kan bieden bij logistieke uitdagingen in Groenland.”
Met deze gezamenlijke inspanningen blijkt weer eens dat internationale samenwerking cruciaal is in extreme omstandigheden.
- Verhoging sociale uitkering kost SRD 168 miljoen per maand..
- Lutchman: VHP heeft luisterend oor voor problemen..
- ‘Suriname moet niet achterblijven in het toepassen van AI…..
- VSB en ASFA uiten bezorgdheid over invulling SER..
- ‘Het vertrek van Ramdin’: historische verkiezingen-opko…..
- Kawina krijgt podium op North Sea Jazz Festival..
- 53-jarige vrouw slaat zwangere vrouw in elkaar..
- Su Aid haalt bijna SRD 5 miljoen op voor Nationale Bloedban…..
- ‘Versterking Krijgsraad essentieel voor rechtsstaat’..
- Door wanbeleid moet Staat consulaat medewerker ruim €110.00…..
- ECD verwijdert en vernietigt vervallen en beschadigde produ…..
- Nieuwe zakelijke kansen voor Suriname na Indiase fact-findi…..
- Vingerwijzing tussen EBS en Financiën; meningsverschil over…..
- SVV 1-captain Pawiroredjo: ‘We moeten Yelyco niet onderscha…..
- Trump dreigt Rusland met sancties totdat er vrede is geslot…..
- Herwaardering voor authentieke houten huizen..
- Strijd tegen drugs en illegale visserij: Suriname en partne…..
- Ramadhin: ‘Grootschalige investeringen in zorgsector’..
- Mohamed verliest vergunning om schepen te exploiteren..
- De industrialisatiepolitiek van SU..
- Diorama over slavernij officieel geopend op plantage Freder…..