Vorige week heeft de Franse luchtmacht een belangrijke training afgerond op de ijsvlaktes van Groenland, waarbij een Airbus A400M succesvol landde op Station Nord. Het doel van deze operatie was om het vliegtuigtype te certificeren voor gebruik op ijs- en sneeuwbanen – een expertise waarin de Deense luchtmacht al jaren uitblinkt met hun C-130J Hercules transportvliegtuigen.
De Franse bemanning, afkomstig van het Centre d’expertise aérienne militaire – Air Warfare Center, voerde in totaal vijf vluchten uit tussen Station Nord en Mestersvig. Dit omvatte verschillende scenario’s met variërende vrachtladingen, terwijl ze ondersteuning boden aan de bevoorrading van Arctic Command-stations in Noordoost-Groenland. Majoor BOF van de Deense Air Transport Wing in Aalborg hielp hen bij deze certificering.
“De Fransen hebben veel ervaring met zogenaamde dirt strips in Afrika, maar niet met ijsbanen,” legt BOF uit. “Hoewel de principes van landen op zand of ijs vergelijkbaar zijn, zijn er specifieke uitdagingen bij extreme kou. Apparatuur raakt snel koud, hydraulische systemen kunnen lekken, en batterijen presteren slecht. Daarom is het essentieel om direct na de landing verwarmingssystemen in te schakelen.”
De samenwerking startte in het voorjaar van 2024, toen de Fransen voor het eerst de Deense Air Transport Wing bezochten. Nu, na geslaagde testen, zien beide partijen dit als een kans om hun bondgenootschap te versterken.
Volgens generaal-majoor Søren Andersen van Arctic Command biedt deze certificering ook strategische voordelen: “Niet alleen wordt de expertise van de DK-strijdkrachten erkend, maar het opent ook de mogelijkheid dat Frankrijk in de toekomst extra ondersteuning kan bieden bij logistieke uitdagingen in Groenland.”
Met deze gezamenlijke inspanningen blijkt weer eens dat internationale samenwerking cruciaal is in extreme omstandigheden.
- Guyana vraagt ICJ om Venezolaanse verkiezingen in Essequibo…..
- Plein: ‘Onderwijs en ondernemerschap sleutel tot vooruitgan…..
- Verdachte aangehouden, die via etenswaren drugs het cellenh…..
- SBB-directie ontdekt onregelmatigheden bij houttransport..
- IMF verwacht 3% groei Surinaamse economie..
- President Santokhi overhandigt boot aan gemeenschap van Kro…..
- President Santokhi feliciteert minister Ramdin met historis…..
- Politiek analist Betterson verwacht grote verrassing van A2…..
- Regio Bijstand Team-West houdt verdachte van schietincident…..
- Suriname en IMF voeren gesprekken ter afronding van de nege…..
- Verdachten aangehouden voor poging tot inbraak..
- Iskah Ramin Legiman..
- Iskah Ramin Legiman..
- Argentinië rouwt om 16 doden door overstromingen..
- Voortijdige dood..
- Breaking: Ramdin gekozen tot OAS-secretaris-generaal, eerst…..
- Albert Ramdin gekozen als secretaris-generaal OAS..
- Ramdin nieuwe secretaris-generaal OAS; voor het eerst een S…..
- BREAKING — Ramdin gekozen als secretaris-generaal OAS..
- PVV rekent al vroeg af met Broki..
- Uitbreiding WK Voetbal..