Vorige week heeft de Franse luchtmacht een belangrijke training afgerond op de ijsvlaktes van Groenland, waarbij een Airbus A400M succesvol landde op Station Nord. Het doel van deze operatie was om het vliegtuigtype te certificeren voor gebruik op ijs- en sneeuwbanen – een expertise waarin de Deense luchtmacht al jaren uitblinkt met hun C-130J Hercules transportvliegtuigen.
De Franse bemanning, afkomstig van het Centre d’expertise aérienne militaire – Air Warfare Center, voerde in totaal vijf vluchten uit tussen Station Nord en Mestersvig. Dit omvatte verschillende scenario’s met variërende vrachtladingen, terwijl ze ondersteuning boden aan de bevoorrading van Arctic Command-stations in Noordoost-Groenland. Majoor BOF van de Deense Air Transport Wing in Aalborg hielp hen bij deze certificering.
“De Fransen hebben veel ervaring met zogenaamde dirt strips in Afrika, maar niet met ijsbanen,” legt BOF uit. “Hoewel de principes van landen op zand of ijs vergelijkbaar zijn, zijn er specifieke uitdagingen bij extreme kou. Apparatuur raakt snel koud, hydraulische systemen kunnen lekken, en batterijen presteren slecht. Daarom is het essentieel om direct na de landing verwarmingssystemen in te schakelen.”
De samenwerking startte in het voorjaar van 2024, toen de Fransen voor het eerst de Deense Air Transport Wing bezochten. Nu, na geslaagde testen, zien beide partijen dit als een kans om hun bondgenootschap te versterken.
Volgens generaal-majoor Søren Andersen van Arctic Command biedt deze certificering ook strategische voordelen: “Niet alleen wordt de expertise van de DK-strijdkrachten erkend, maar het opent ook de mogelijkheid dat Frankrijk in de toekomst extra ondersteuning kan bieden bij logistieke uitdagingen in Groenland.”
Met deze gezamenlijke inspanningen blijkt weer eens dat internationale samenwerking cruciaal is in extreme omstandigheden.
- Grensoverschrijdend gedrag: ‘Wat ik heb gedaan was niet te …..
- Dc Winter: Niet met mij gesproken over ontheffing..
- Erfgenamen bezorgd: ‘vanaf 1 mei 2025 bestaan boedelplantag…..
- Chan Santokhi 2.0..
- Ontheffing dc’s op agenda regeringsvergadering..
- OWC werkt aan concretiseren Nationaal Onderwijs Beleidsplan…..
- Ontheffingsverzoeken dc’s Bansi-Durga, Lewis en Winter word…..
- Ontheffingen dc’s vandaag op agenda regering..
- PL: Neem een voorbeeld aan directeur van Binnenlandse Zaken..
- Makers docu ‘Voor Altijd Gevlekt’ willen verbetering detent…..
- Historische doorbraak Ramdin..
- Kadensi in Frankrijk bij verstek veroordeeld tot 8 jaar cel…..
- PVP gaat in hoger beroep na afwijzing registratie voor verk…..
- OKB: ‘Dc’s Bansi-Durga en Lewis moeten worden ontheven uit …..
- Kadensi bij verstek in Frankrijk veroordeeld tot 8 jaar cel..
- Celestine Helouise Veldhuizen..
- Annemarie, Louise, Soe Jien Cheng Chang Sheng..
- Carlho Albert Wijdh..
- NDP eist ontheffing van twee dc’s die deelnemen aan verkiez…..
- Bron: ‘Overleg invulling open plekken NPS DNA-kandidatenlij…..
- Stem bewust en kies voor duurzame verandering en ontwikkeli…..