President Jennifer Simons liet vrijdag tijdens de begrotingsbehandeling in de Assemblee weten, dat de regering zich richt op decentralisatie, economische diversificatie en belastinginning.
De president beschreef decentralisatie als een complexe, maar noodzakelijke taak die decennialang is uitgesteld. De regering is van plan om via een eerste overgangswet besturen in te stellen en zal een begeleidingsinstituut oprichten om de nieuwe structuren te trainen en te certificeren. Hoewel niet alles gedecentraliseerd kan worden, zal het de ministers ontlasten en hen in staat stellen zich te concentreren op beleidsvorming, wetgeving en controle, aldus president Simons. “Het is een lange weg, maar essentieel om vandaag te beginnen.”
BTW-inning verbeteren en investeren in verwerkingssysteem Belastingdienst
Een ‘low-hanging fruit’ noemde de president het verbeteren van de btw-inning en het aanpakken van belastingachterstanden. Er zal worden geïnvesteerd in het verwerkingssysteem van de Belastingdienst om de efficiëntie te verbeteren en nieuwe achterstanden te voorkomen.
Daarnaast staat het ontwikkelen van de goudsector en de douane hoog op de agenda. President Simons benadrukte verder dat om de economie te verbreden, de regering speciale programma’s heeft ingesteld voor sectoren zoals toerisme en de agrarische sector. Dit moet de economische groei versnellen en voorkomen dat de economie te afhankelijk wordt van de olie- en gassector.
- Rudy Eugene Eijndhoven (69) Suriname 9-8-2025..
- Venetiaan over uitlatingen Sampie: geen discriminatie bij s…..
- 5000 m³ waste verdwenen: minister Tsang kondigt onderzoek a…..
- Parlementariër Marengo: ‘Para heeft een aantal problemen di…..
- Minister Pokie erkent corruptiegevoeligheid bij uitbetaling…..
- Parmessar aan Noersalim: ‘wij accepteren geen bedreiginen…..
- Pilot-trainingsproject voor jonge agrarische ondernemers in…..
- DNA-voorzitter Adhin wil speciale jeugdwet met toezicht op …..
- Jong muzikaal talent staat centraal bij ‘Kraka Poku/Tori…..
- BTW-inkomsten 2025 ruim boven verwachting.
- Suriname ziet staatsschuld stijgen door CBvS-herkapitalisat….
- Jeugdige ingesloten ter zake oplichting en verduistering..
- Vier jeugddammers naar Caribische kampioenschappen..
- Ramsaran: ‘De beschermers van onze soevereiniteit’..
- Brad Pitt breekt records met nieuwe F1-film.
- Voormalig president Vizcarra in voorlopige hechtenis..
- Alcoholconsumptie VS op historisch dieptepunt.
- Braziliaanse vrouw in VS opgepakt en dreigt met uitzetting..
- MinOWC wil betere begeleiding van leerlingen richting einde…..
- Vruchtbaar werkoverleg wnd. korpschef en SPB.
- Hof van Justitie zet oud-ministers Amoksi en Raghoebarsing …..