President Jennifer Simons liet vrijdag tijdens de begrotingsbehandeling in de Assemblee weten, dat de regering zich richt op decentralisatie, economische diversificatie en belastinginning.
De president beschreef decentralisatie als een complexe, maar noodzakelijke taak die decennialang is uitgesteld. De regering is van plan om via een eerste overgangswet besturen in te stellen en zal een begeleidingsinstituut oprichten om de nieuwe structuren te trainen en te certificeren. Hoewel niet alles gedecentraliseerd kan worden, zal het de ministers ontlasten en hen in staat stellen zich te concentreren op beleidsvorming, wetgeving en controle, aldus president Simons. “Het is een lange weg, maar essentieel om vandaag te beginnen.”
BTW-inning verbeteren en investeren in verwerkingssysteem Belastingdienst
Een ‘low-hanging fruit’ noemde de president het verbeteren van de btw-inning en het aanpakken van belastingachterstanden. Er zal worden geïnvesteerd in het verwerkingssysteem van de Belastingdienst om de efficiëntie te verbeteren en nieuwe achterstanden te voorkomen.
Daarnaast staat het ontwikkelen van de goudsector en de douane hoog op de agenda. President Simons benadrukte verder dat om de economie te verbreden, de regering speciale programma’s heeft ingesteld voor sectoren zoals toerisme en de agrarische sector. Dit moet de economische groei versnellen en voorkomen dat de economie te afhankelijk wordt van de olie- en gassector.
- Grootschalige schoonmaakactie in centrum Paramaribo.
- Ameera Hashwi schrijft geschiedenis in Wayne County.
- ‘Leerling versus meester’ in basketbalfinale SCVU-Koi Carpe…..
- KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN..
- Param4ryow terug als Yopii..
- Decentralisatie, economische diversificatie en belastinginn….
- 9 bromfietsen en 1 motor in beslag genomen tijdens controle….
- President Simons: ‘Sterke aanwijzingen van corruptie bij so….
- Politie onderschept 28 kilogram vermoedelijke marihuana in ….
- POLITIEK HOORT NIET THUIS IN CRUCIALE FUNCTIES..
- ‘De Javaanse Mannen’-podcast als stem van een gemeenschap d…..
- Books by Jonathan en Haukes maken 1000 kinderen blij met kl…..
- VAN ‘STEM SLIM’ NAAR RIANT OAS-SALARIS..
- Popki Patu: cultureel erfgoed inzetbaar als opvoedingstool..
- Thalia zoekt nieuwe energie: “Theater moet opnieuw zijn ple…..
- STAATSRAAD EN GOEDE VOORNEMENS..
- KPS VOORLICHTING RONDUIT EEN LACHERTJE..
- Xaviera Jessurun: “De maat is nu echt vol”..
- Orkaan Erin bereikt hoogste categorie, zware regenval verwa…..
- Jaar na revolutie in Bangladesh vervagen hoop en veranderin….
- Geboortedag Nola Hatterman niet onopgemerkt voorbijgegaan..