door Steven Seedo
PARAMARIBO — “In dit boek neem ik de lezers mee op een culturele ontdekkingstocht vol herkenbare termen, uitdrukkingen en tradities die elke echte Surinamer direct zal herkennen. Tegelijkertijd biedt het boek Nederlandse lezers een unieke inkijk in de Surinaamse ziel, humor en levenswijze.” Dat vertelt de creatieve duizendpoot Simone Spong aan de Ware Tijd over haar langverwachte debuutroman ‘Suriname versus Nederland’ die later deze maand uitkomt.ADVERTISEMENT
Er komt veel Sranantongo in voor. “Dit is voor de afwisseling en een leuke twist”, verklaart de auteur. “Soms klinkt iets leuker in Sranantongo.” Volgens haar maken “Herkenbare Surinaamse uitspraken, hartverwarmende scènes en een zoektocht naar identiteit” dit boek een must-read voor iedereen met liefde voor Suriname en Nederland.ADVERTISEMENT
“Het boek biedt Nederlandse lezers een unieke inkijk in de Surinaamse ziel, humor en levenswijze”
‘Suriname versus Nederland’ is een avontuurlijke en kleurrijke roman die zich afspeelt eindjaren zeventig in Suriname en Nederland en vertelt het verhaal van Kenny die zijn overstap van Suriname naar Nederland heeft gemaakt. “Hij bevindt zich op een kruispunt in zijn leven, verdeeld door zijn liefde voor Suriname en zijn kansen in Nederland. Terwijl hij navigeert tussen familie, vriendschap, liefde en traditie, rijst steeds opnieuw de vraag: ‘Waar hoor je thuis als je van twee werelden bent?’
Zijn overstap van Suriname naar Nederland is in vele opzichten goed gegaan of toch niet? In Nederland ontmoet hij de vrouw van zijn dromen; kan zij het gemis van zijn vaderland compenseren? Hij zal zijn geboorteland Suriname altijd een warm hart toedragen. Zal Kenny dat ook voor de liefde van zijn leven over hebben?
Actief en creatief
Spong zegt dat het schrijven best lang heeft geduurd. “Soms heb je weinig of geen creatieve inspiratie, dan gaat er weer een tijd overheen. Het manuscript heeft ook een tijd op de plank gelegen. Er komen altijd stukjes, quotes of mooie zinnen naar boven. Je zit vol verhalen in je hoofd die je tot een geheel moet vormen. Een boek kunnen schrijven, vormgeven en tot slot uitbrengen betekent heel veel.”
Spong is bij velen bekend van de website surinamstars.com met dertig verschillende rubrieken en vierhonderd biografieën van artiesten tot politici, van acteurs tot sporters. Ze is van huis uit chef-kok en leermeester horeca en begon ooit als businessclasskok op Schiphol. Nu is ze Food and Beverage Manager bij de Compass Group in Amsterdam.
Spong heeft sinds 1997 haar eigen ontwerpbureau Spong Lyrics & Rhymes, beter bekend als Spong Design en ontwerpt websites, familie- en zakelijk drukwerk, zoals wenskaarten, waarvan de teksten door haar zelf worden geschreven of in het Sranan vertaald.
Ze heeft ook een carrière in medialand. Die begon in 1999 als dj en programmamaker voor Radio Faya Lobi Amsterdam. Vijf jaar later begon ze met haar eigen radiostation Club-ParadiseFM. In november 2004 won zij met de zender de award Beste Nieuwkomer Radio.
In 2017 stopte zij vanwege overige werkzaamheden met de zender. Ze verrichtte diverse redactionele werkzaamheden in de crossmediale scene. Ook was ze van 2008 tot 2010 samensteller van Caribische muziek bij Radio 5 van de Nederlandse Publieke Omroep.
- Brede onvrede over president Santokhi drijft partijen in de…..
- Santokhi ontvangt politieke partijen voor overleg..
- President ontvangt politieke partijen; gesprek met Simons..
- President Santokhi ontvangt verkiezingspartijen voor overle…..
- Santokhi heeft vrijdag ontmoeting met politieke partijen ov…..
- NPS roept spoedeisend congres bijeen voor besluitvorming ov…..
- Venetiaan had in 1996 een andere zienswijze op de samenwerk…..
- “Chucky”-acteur Ed Gale overleden op 61-jarige leeftijd..
- Overlijden Michael “Chicago Mike” Sumler: Kool …..
- President Santokhi ontvangt alle verkiezingspartijen..
- Elon Musk stapt op uit Trump-regering..
- Deskundigen trainen arbeidsinspecteurs in handhaving wet We…..
- NDP wint aan stemmen bij telling-update, maar behoudt 18 ze…..
- Stichting 8 december 1982 solidair met Venetiaan..
- Voorsprong NDP op VHP groeit tot ruim 6000 stemmen..
- Rusland roept leden op waardering te blijven tonen voor Ven…..
- Progressie en behoudendheid bij nieuwe coalitie..
- Cool-D is terug met emotioneel geladen single ‘Problema…..
- Van Samson trots op verkiezingsresultaat VHP..
- Venetiaan: ‘Mevrouw Simons heeft op geen enkele manier mijn…..
- Venetiaan: ‘ De NPS is niet van Greg Rusland’..