VHP-parlementariër Radjendre Debie haalt fel uit naar NDP-collega Stephen Tsang naar aanleiding van diens reactie op een artikel van Debie over de wegenproblematiek in Saramacca. Tsang bestempelde Debie’s verontwaardiging als niets meer dan verkiezingsretoriek.
Debie noemt die uitspraak “volledig misplaatst” en stelt dat Tsang kennelijk aan geheugenverlies lijdt. “In het parlement heb ik de gevaarlijke situatie en de deplorabele staat van de wegen in Saramacca al meerdere keren aangekaart,” aldus de parlementariër.
De VHP’er verwijst naar herhaalde oproepen die hij heeft gedaan, zowel in De Nationale Assemblée als via officiële brieven aan de minister van Openbare Werken en de president. Hij wijst hierbij specifiek op het Oryza-verkavelingsproject en de gevolgen daarvan voor de infrastructuur in het district. “Sinds 2021 breng ik dit onder de aandacht.
Het is goed gedocumenteerd,” benadrukt Debie, met verwijzing naar verschillende nieuwsartikelen:Lees de enkele artikelen mbt het zogenaamde Oryza verkavelingsproject.• OW stopt openbare aanbesteding dubieus verkavelingsproject Uitkijkpolder (24 juni 2021)
OW stopt openbare aanbesteding dubieus verkavelingsproject Uitkijkpolder
• VHP-parlementariër Debie roept op tot herstel beschadigde wegen in Saramacca (22 juli 2023)
VHP-parlementariër Debie roept op tot herstel beschadigde wegen in Saramacca
• Alle 51 DNA-leden verantwoordelijk voor grondschandalen (27 november 2023)• Debie vraagt duidelijkheid uitbetaling dwangsom Oryza (13 januari 2024)• Debie wil kapotrijden wegen voorkomen door naleving wetgeving over asdruk (13 april 2024)
Debie wil kapotrijden wegen voorkomen door naleving wetgeving over asdruk
• Burgers dreigen met acties tegen gevaarlijke situatie op wegen in Saramacca (3 december 2024)
Burgers dreigen met acties tegen gevaarlijke situatie op wegen in Saramacca
• Minister Nurmohamed ontvangt bewoners Saramacca (9 deccember 2024)
Minister Nurmohamed ontvangt bewoners Saramacca
Volgens Debie is het essentieel dat parlementariërs hun werk serieus nemen. “De fractieleider van de VHP heeft herhaaldelijk aangegeven dat als je je werk als parlementariër goed wilt doen, je veel moet lezen en begrijpen wat je leest. Je moet ook leren luisteren. Dat is ook door de fractieleider van de NDP op verschillende momenten beaamd. Ik wil Tsang vragen om minstens het advies van zijn eigen fractieleider op te volgen voordat hij zijn mond opendoet en onzin verkondigt.”
Debie sluit af met een scherpe sneer richting de voormalige minister: “Tsang, nu pas begrijp ik je. Dit zegt genoeg over hoe je hebt gefunctioneerd tijdens je ministerschap. Lezen en begrijpen is een kunst. Is goed hoor…”
- Suriname doet dit jaar mee aan Miss World..
- De Argentijnse paus die nooit meer naar huis is teruggekeer…..
- Man voor bedreiging en vernieling aangehouden..
- Regionaal vliegverkeer SLM getroffen door defecte toestelle…..
- Buurtwerk..
- Diaspora in Almere: “Suriname heeft onze betrokkenheid én o…..
- Gouddelver doodgeschoten op goudveld Gran Oso..
- Regering condoleert RK met overlijden paus..
- Sport en verkiezingscampagne..
- Minister Mathoera: “VRM is een partner, geen tegenstander…..
- DOOR Advisory deelt resultaten ‘Preferred Employer Survey’ …..
- Miss Suriname en Miss World Suriname op kennismakingsbezoek…..
- SLM kampt met vertragingen op regionaal vluchtschema..
- Regering leeft mee met RK-kerk..
- Regering condoleert RK met overlijden Paus Franciscus..
- Robinhood blijft ongeslagen in SML..
- Paus Franciscus (88) overleden in Vaticaanstad..
- Bep Paasboodschap: Samen bouwen aan een rechtvaardig, duurz…..
- Focus op kinderen met Autisme bij speciaal evenement..
- BEP roept op tot rechtvaardig en hoopvol Suriname in Paasbo…..
- Vaticaan: Paus Franciscus is overleden..