INGEZONDEN
Het Pensioenfonds Suriname, het fonds van gepensioneerden uit overheidsdienst, kan bar slecht rekenen, hetgeen in het volgende wordt geïndiceerd. Tot en met februari 2025 bestond de pensioenuitkering aan een gepensioneerde uit twee componenten, te weten het feitelijke pensioen en een koopkrachtversterking van SRD 2.500. Het feitelijke pensioen zou in principe moeten zijn afgeleid van de bezoldigingsschaal van de functie die de betreffende gepensioneerde zou hebben vervuld als hij momenteel in actieve dienst zou zijn geweest.ADVERTISEMENT
Per maart 2025 vond het Pensioenfonds het nodig om de twee componenten van de pensioenuitkering als het ware samen te voegen (zo men wil: te integreren), waarna op het nieuw verkregen pensioenbedrag de 5 procent-verhoging per 1 januari 2025 zou worden toegepast, die ook op de ambtenarenbezoldigingen zou zijn gepleegd.
Deze exercitie blijkt een maatje te groot te zijn voor dit fonds, getuige het feit dat het er een puinhoop van heeft gemaakt. Inderdaad zijn enkele gepensioneerden er netto tientallen SRD’s op vooruitgegaan, maar minstens evenveel rechthebbenden moeten het thans met minder doen. Er zijn gevallen waarin de netto-uitkering eind maart 2025 meer dan duizend Surinaamse dollar minder bedroeg dan eind februari 2025.
Nog in maart 2025 verscheen er een bericht van het Pensioenfonds waarin werd gesteld dat er bij het integreren van de twee componenten fouten zijn gemaakt, maar dat zaken met de uitbetaling van het aprilpensioen zouden worden gecorrigeerd. Vermoedelijk heeft de zwakke rekenvaardigheid van het fonds zich in deze maand april juist meer doen gelden dan in maart.
Gehoopt wordt dat met dit artikel het probleem ‘Pensioenfonds Suriname’ onder de aandacht is gebracht van DNA-leden en regeringsfunctionarissen. De Bond Belangenbehartiging Gepensioneerden uit Overheidsdienst (BBGO) zal worden geadviseerd om een unit in te stellen die in voorkomende gevallen én dit fonds én individuele gepensioneerden kan bijstaan bij financiële exercities.
Ir. Ronald R. Assen (gepensioneerde departementsdirecteur)
De redactie van de Ware Tijd stelt lezers in de gelegenheid stukken in te zenden ter publicatie. In principe worden alle ingezonden artikelen opgenomen, tenzij de inhoud schadelijk, kwetsend of beledigend is voor derden. Stukken die worden geplaatst komen niet noodzakelijkerwijs overeen met de mening van de Ware Tijd. De redactie behoudt zich het recht voor om stukken niet te plaatsen, of in te korten of te redigeren zonder dat die uit hun context worden gehaald.
- Druilige Witte Donderdag..
- Betaling Cubaanse leerkrachten laat op zich wachten door on…..
- Veertigplusser overlijdt na elektrocutie..
- 78-jarige Guyanees steekt man neer na aanrijding..
- Rechter dreigt Trump-regering met vervolging om deportaties…..
- Theresia Emelina Bobson (86) Amsterdam 14-4-2025..
- Vera Roseline Williams (80) Paramaribo 14-4-2025..
- Brazilië erkent recordrisico op schulden dit jaar..
- Ramadhin weerlegt kritiek nieuw gebouw Volksgezondheid..
- Man ingesloten voor verkrachting en mishandeling partner..
- Water moet sneller wegtrekken in Morgenstond na installatie…..
- Column: Roeien met de riemen …..
- Belfort bij zijn uitvaart geroemd om zijn recht-door-zee ho…..
- Mathoera blijft bij haar standpunt over kritiek op de reger…..
- Politieke druk neemt toe: Oproep tot aftreden en vervolging…..
- Cubaanse leerkrachten al zes maanden zonder salaris..
- Abiamofo: ‘Bekijk liever wat er vóór ons beleid in Apoera i…..
- VZS verrassend mannen tweede klasse volleybalkampioen..
- Steekpartij na ruzie over aanrijding: 78-jarige aangehouden..
- Startsein voor installatie van drie nieuwe pompgemalen in M…..
- ‘Mi Tori’ in woord en beeld..