Dat ABOP wederom de sleutelposten op het gebied van de veiligheid heeft gekregen, doet de wenkbrauwen fronsen. Tijdens het vorige kabinet, had de partij al de leiding over het ministerie van Justitie en Politie, maar veel verschil heeft dat niet gemaakt in de aanpak van de criminaliteit, corruptie of het versterken van de rechtsstatelijkheid. Het is niet zo, dat de competenties van de nieuwe JusPol-minister onderschat worden. Maar waarom krijgt de partij opnieuw zeggenschap over dit cruciale domein?
De veiligheid van een land mag nooit onderwerp zijn van politieke ruilhandel. Deze posities zijn geen pionnen op een schaakbord, die ingeruild worden om een vicepresidentschap te compenseren, of om iemand binnen de regering te houden. Ze vragen om deskundigheid, daadkracht en bovenal: integriteit.
Suriname heeft geen behoefte aan partijpolitieke belangenverstrengeling binnen haar veiligheidsstructuren. Wat we wel nodig hebben, zijn capabele leiders zonder dubbele agenda’s, die losstaan van loyaliteit aan partij bonzen en die boven alles het belang van de samenleving dienen.
Als we de veiligheid van burgers werkelijk serieus nemen, dan moeten we stoppen met het belonen van politieke allianties door het prijsgeven van machtsposities. De sleutelposten in deze sectoren verdienen mensen die onafhankelijk kunnen handelen, niet zij die hun plek danken aan verdeel- en heersafspraken binnen de coalitie.
The post DE POLITIEKE RUILHANDEL ..
- Bikini’s waarin je écht kunt zwemmen..
- War 2’-trailer: Hrithik Roshan en NTR Jr. zetten het scherm…..
- Obama reageert fel op ‘bizarre’ couppoging-beschuldiging va…..
- Vriendschap met meisje geeft man geen recht op seks zonder …..
- De wereld wordt geleid door oude mannen met haast..
- Ex-minister Walden: “President Simons is sterk gestart”..
- Viertal dag na gewapende roofoverval gearresteerd..
- Man die verdacht wordt van moord, beroept zich op zelfverde….
- ABOP mag positie nieuwe korpschef en directeur DNV invullen…..
- Historische halvefinaleplek Tammenga/Fränkel in Norceca Bea…..
- Diplomatieke spanningen tussen Colombia en Ecuador na omstr….
- Overlijdensbericht..
- Maadnbad Psycho geeft exclusieve show in Paradiso: ‘Dít is …..
- Rechter ziet voldoende bewijs: Man achter tralies voor seks…..
- Verdachte: postpakket met drugs verzonden met gestolen iden….
- Nationale Milieu Autoriteit viert eerste jubileum met nadru…..
- Minister Misiekaba ontvangt PAHO-vertegenwoordiger voor eer…..
- Eenentwintig dorpen betrokken bij duurzaam energieproject..
- ROYALTY’S VOOR IEDEREEN EVALUEREN?..
- HERBENOEMING ROEMER IS SCHAAKMAT VOOR NPS..
- Regering houdt eerste raadsvergadering..