Dat ABOP wederom de sleutelposten op het gebied van de veiligheid heeft gekregen, doet de wenkbrauwen fronsen. Tijdens het vorige kabinet, had de partij al de leiding over het ministerie van Justitie en Politie, maar veel verschil heeft dat niet gemaakt in de aanpak van de criminaliteit, corruptie of het versterken van de rechtsstatelijkheid. Het is niet zo, dat de competenties van de nieuwe JusPol-minister onderschat worden. Maar waarom krijgt de partij opnieuw zeggenschap over dit cruciale domein?
De veiligheid van een land mag nooit onderwerp zijn van politieke ruilhandel. Deze posities zijn geen pionnen op een schaakbord, die ingeruild worden om een vicepresidentschap te compenseren, of om iemand binnen de regering te houden. Ze vragen om deskundigheid, daadkracht en bovenal: integriteit.
Suriname heeft geen behoefte aan partijpolitieke belangenverstrengeling binnen haar veiligheidsstructuren. Wat we wel nodig hebben, zijn capabele leiders zonder dubbele agenda’s, die losstaan van loyaliteit aan partij bonzen en die boven alles het belang van de samenleving dienen.
Als we de veiligheid van burgers werkelijk serieus nemen, dan moeten we stoppen met het belonen van politieke allianties door het prijsgeven van machtsposities. De sleutelposten in deze sectoren verdienen mensen die onafhankelijk kunnen handelen, niet zij die hun plek danken aan verdeel- en heersafspraken binnen de coalitie.
The post DE POLITIEKE RUILHANDEL ..
- EBS ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings op staande v….
- Boeing lijkt te profiteren van handelsoorlog..
- Gospelartiest ‘Revo’ Pinas verbreekt stilte met nieuwe sing…..
- Man aangehouden voor verduistering van gouden ketting..
- Kunst verklaard: Oom John..
- Gewapende overval op GOw2-shop Coesewijnestraat..
- NPS-fractie levert uit maandelijkse bezoldiging SRD 120.000…..
- Rijstexport in het slop: Suriname dreigt gouden korrel te v…..
- Studie: Gevallen van leverkanker kunnen tegen 2050 bijna ve….
- Alleenstaande 91-jarige seniorenburger gekneveld; twee verd….
- Oranje naweeën..
- Politiebond dringt aan op nieuwe politie-uniformen en beter…..
- UNESCO eist bouwstop nieuwbouw assemblee en Yogh-parkeergar…..
- AfriCaribbean Trade and Investment Forum 2025 officially ki…..
- Cultuur als verdienmodel..
- Woning in Para afgebrand..
- Twee leden elite-eenheid KST aangehouden in spraakmakende z….
- Aanklacht Van den Bergh tegen accountant Braster ongegrond.
- Nieuwe apparatuur voor betere controle op antibioticaresist…..
- Man aangehouden voor verduistering gouden ketting van ex-vr…..
- De onzichtbare dwang van conformiteit..