De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft zich succesvol geregistreerd voor de verkiezingen. Bij de registratie waren de gewezen first lady, mevrouw Bouterse Waldring, de voorzitter, Jennifer Geerlings-Simons, en André Misiekaba aanwezig. In gesprek met TBN-Prime zei André Misiekaba dat hij niet partijpolitiek bezig is, maar zich tot alle 51 leden van het parlement richt.
Simons stelde dat de partij zich altijd heeft ingezet voor de betrokkenheid van vrouwen in de politiek, met voorbeelden als een vrouwelijke lijsttrekker in Brokopondo en vrouwelijke leiders in De Nationale Assemblée en ministeries. “We blijven op dat pad doorgaan, we moeten de vrouwen motiveren om actief deel te nemen,” aldus Simons. Verder benadrukte ze dat de NDP het land op een andere manier wil besturen en stap voor stap veranderingen binnen de partij doorvoert. “we zijn niet op zoek naar ‘heilige’ mensen, maar naar eerlijke bestuurders” aldus Simons. Daarnaast zei ze dat Suriname nooit volledig eerlijk en goed bestuur heeft gekend, ook niet onder de NDP. Zij erkende dat de partij niet alle corruptie heeft kunnen uitroeien. Over de wijziging van de kiesregeling stelde zij dat er binnen de partij al uitleg is gegeven over de veranderingen, maar dat duidelijke communicatie naar de samenleving pas mogelijk is zodra alle details bekend zijn.
Tot slot erkende de voorzitster dat er binnen de NDP altijd stromingen zijn geweest, maar dat de uitdaging is om uiteindelijk als één partij de verkiezingen in te gaan en een sterke regering te vormen.
The post De NDP focust op een eerlijke politiek ..
- Statuut 1954 centraal bij symposium DNA en Nederlandse univ…..
- DNA eist actie op controle kiezerslijst in binnenland..
- Regen heeft Tap Yari Klaaskreek niet kunnen stoppen..
- ASHWIN, VERTEL ONS GEEN BS..
- BOUWACTIVITEITEN HOOFDBUREAU KPS VAN START?..
- Ruim SRD 200 miljoen aan bouwkrediet verstrekt..
- Ramdin roept diaspora op tot strategische samenwerking en i…..
- Saamaka Krutu naar aanleiding van excuses slavernijverleden..
- Werkgevers die in strijd met zwangerschapsverlof handelen, …..
- U19-volleybalsters SVV 1 tonen klasse tegen Condor..
- Politie verricht 614 aanhoudingen afgelopen maand..
- Drastische verhoging stroomtarieven per januari zorgt voor …..
- Cultureel aspect ook rode draad tijdens IBC-conferentie..
- LOAD SHEDDING IN VERSCHILLENDE BUURTEN?..
- Nieuw bij de verkiezingen: stemhokken van pvc en de stembus…..
- Politiekapel KPS vervolgt muzieklessen aan kinderen in kans…..
- VSB zal dialoog met Afreximbank voortzetten..
- Vertrekkende Indonesische ambassadeur blikt tevreden terug..
- 614 aanhoudingen verricht in januari 2025..
- Ashiana: Veel misverstanden en speculaties doen de ronde..
- Transparante regelgeving essentieel voor duurzame energie-i…..