De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft zich succesvol geregistreerd voor de verkiezingen. Bij de registratie waren de gewezen first lady, mevrouw Bouterse Waldring, de voorzitter, Jennifer Geerlings-Simons, en André Misiekaba aanwezig. In gesprek met TBN-Prime zei André Misiekaba dat hij niet partijpolitiek bezig is, maar zich tot alle 51 leden van het parlement richt.
Simons stelde dat de partij zich altijd heeft ingezet voor de betrokkenheid van vrouwen in de politiek, met voorbeelden als een vrouwelijke lijsttrekker in Brokopondo en vrouwelijke leiders in De Nationale Assemblée en ministeries. “We blijven op dat pad doorgaan, we moeten de vrouwen motiveren om actief deel te nemen,” aldus Simons. Verder benadrukte ze dat de NDP het land op een andere manier wil besturen en stap voor stap veranderingen binnen de partij doorvoert. “we zijn niet op zoek naar ‘heilige’ mensen, maar naar eerlijke bestuurders” aldus Simons. Daarnaast zei ze dat Suriname nooit volledig eerlijk en goed bestuur heeft gekend, ook niet onder de NDP. Zij erkende dat de partij niet alle corruptie heeft kunnen uitroeien. Over de wijziging van de kiesregeling stelde zij dat er binnen de partij al uitleg is gegeven over de veranderingen, maar dat duidelijke communicatie naar de samenleving pas mogelijk is zodra alle details bekend zijn.
Tot slot erkende de voorzitster dat er binnen de NDP altijd stromingen zijn geweest, maar dat de uitdaging is om uiteindelijk als één partij de verkiezingen in te gaan en een sterke regering te vormen.
The post De NDP focust op een eerlijke politiek ..
- Hoe ziet het politieke landschap er uit?..
- Oral historica doorbreekt mythen en stereotypen Surinaams-J…..
- Stemlocaties uitgebreid vanwege groei in aantal kiesgerecht…..
- Karta-Bink: “Senioren en mensen met een beperking leven let…..
- Weinig interesse voor spoedvergadering DNA..
- Santokhi ontvangt dorpsvertegenwoordigers en ex-leden Jungl…..
- NPS zal IMF programma op operatietafel leggen..
- Leesboeken voor scholieren Boven-Surinamegebied..
- Vorswijk tevreden over aantal afgehandelde grondaanvragen..
- SWM laat USD 2,7 miljoen voor verbetering watervoorziening …..
- Doorsnee gezin heeft al gauw SRD 20 duizend nodig om armoed…..
- Open brief: Beleid jegens Inheemse en tribale gemeenschappe…..
- Raghoebarsing reageert op uitlatingen vicepresident over As…..
- Adek-vakbond eist uiterlijk zaterdag uitbetaling achterstal…..
- FOLS niet van oordeel dat ambtenaren achteruit zijn gegaan..
- Minister Ramdin deelt visie voor OAS in Washington, D.C...
- RUSTIG, NIET INTEGER..
- Veel regen in de ochtend en in de middag..
- Volleybalbond test kunstvloer en digitaal referee systeem u…..
- Frans-Guyanese delegatie in Suriname voor Amazone-samenwerk…..
- Boender bespreekt voortgang bauxietproject in Apoera..