President Santokhi waarschuwde onlangs voor ‘rampspoed’ als het volk ‘verkeerd’ stemt. Hij schetste een scenario van een wisselkoers die richting SRD 300 tot 400 per US-dollar gaat, mocht het huidige beleid, worden stopgezet. Volgens de president is voortzetting van het huidige beleid noodzakelijk. En inderdaad: het valt te erkennen dat deze regering forse inspanningen heeft moeten leveren, om de economische schade van haar voorganger te herstellen. Maar laten we niet te snel applaudisseren. Het duurde bijkans drieënhalf jaar, voordat deze regering werkelijk op gang kon komen. Waar was dat zogenaamd doordachte beleid toen het volk verzoop in armoede, bedrijven massaal de deuren sloten, en de koers oncontroleerbaar piekte?
Nu, ongeveer drie weken voor de verkiezingen, zitten we onmiskenbaar in wat sommigen de ‘brainwashfase’ noemen. De klassieke ingrediënten van verkiezingspropaganda zijn weer volop zichtbaar: overmatige communicatie, een overdaad aan informatie (vaak half waar), strategisch gekozen impactmomenten, en slimme beeldvorming.
Alles met één doel: beïnvloeding van het stemgedrag. We moeten ons wel afvragen: willen we écht een continuering van het huidige beleid – met al zijn vertragingen, friends & family benoemingen, fouten en verbeteringen – of belanden we wederom in een cyclus van mooie beloftes en half uitgevoerde plannen?
De macht ligt nu bij ons, het volk. Laten we ons hoofd koel houden en kritisch nadenken, over wat we geloven, wie we vertrouwen, en wat voor toekomst we willen. De keuze is niet simpel, maar wel fundamenteel. Verkiezingen zijn geen automatische verlenging. Ze zijn een evaluatie. En ditmaal moeten wij, kiezers, die toets meesterlijk afnemen. En voor deze toets moeten we cum laude slagen!
The post DE MACHT LIGT NU ECHT BIJ HET VOLK ..
- Amerikaan Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Studententoelage blijft 800 SRD, maar leeftijdsgrens mogeli…..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Schoolvervoer per direct hervat..
- Vera Helouise Brader..
- Josephine Helouise Carole Padam-Sing..
- Devica Matadien-Kalpoe..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot eerste Amerikaanse pau…..
- Witte rook uit schoorsteen Sixtijnse Kapel: er is een nieuw…..
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijn…..
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject…..
- Man ingesloten voor seksueel misbruik minderjarige..
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking..
- Stichting K.A.S.E.K.O. en NVMS verzorgen cursus Skrakidron..
- Screening kandidaten..
- NMA voert kosten in voor MEA-aanvragen per 15 mei..
- Dorpsbestuur Pokigron legt dringende problemen voor aan pre…..
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 8 mei 2013..
- Capaciteit Campus Village verruimd met oplevering fase 2..
- Geluidsfragment toegeschreven aan Simons blijkt nep..