Een paar dagen geleden beloofde de Europese Unie $ 5,1 miljard aan investeringen in Zuid-Afrika. De investering zal worden gedaan in groene energie en vaccinproductie.
Tijdens de aankondiging noemde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Layen, dat Zuid-Afrika een “symbool van hoop” in de wereld blijft.
Dit is de eerste bilaterale top tussen het blok en Zuid-Afrika in zeven jaar. Als de meest geavanceerde en een van de grootste economieën in Afrika, blijft het land belangrijk in de wereldeconomie.
En wat dan nog?
De hernieuwde interesse van de Europese Unie in Zuid-Afrika komt op een moment dat de regering van Trump confronterend is met het land. Washington heeft de hulp aan Pretoria opgeschort, omdat het de regering beschuldigt van discriminatie tegen de blanke minderheidsbevolking.
Dit werd nog verder geëscaleerd tijdens de laatste G20-top die door Zuid-Afrika werd georganiseerd, toen de Amerikaanse minister van Handel weigerde aanwezig te zijn. En nu dit.
Het lijkt erop dat de zorgen van het Westen dat China en andere machten het vacuüm zouden kunnen opvullen dat is ontstaan door de recente “terugtrekking” van de VS uit de ontwikkelingslanden, Europa mogelijk ertoe aanzet proactief te zijn in het betrekken van landen als Zuid-Afrika.
Zuid-Afrika is al een belangrijk lid van de groep landen die bekendstaat als de BRICS. Met een democratisch systeem gelooft Europa echter dat er een gemeenschappelijke basis is waar de samenwerking kan worden versterkt.
- Inbraak bij Telesur unit te Apoera leidt tot internetonderb…..
- Dc’s krijgen training over decentralisatie en bestuurlijke …..
- Column: Congratulations Mr. Secretary-General..
- Actie SBB opgeheven; CAO onderhandelingen kunnen starten..
- Asha Mungra: ‘Dit is voor ons een dieptepunt bij huiselijk …..
- Minister Nurmohamed: “Geen ambitie voor DNA, maar wel voor …..
- VSB steunt commissies voor Rechtvaardige Transitie en Natio…..
- OKB voorzitter: Dc’s Bansi-Durga en Lewis ontheffen u…..
- Surinaamse Rotary Clubs blijven investeren in Stichting Bet…..
- OAS-landen benadrukken historische verkiezing minister Ramd…..
- BEP hoopt op actie van Ramdin voor volledige uitvoering men…..
- Garret Bartelts Mirakel op de Ski’s..
- VHP: Verkiezing Ramdin als OAS-topman trots moment Surinam…..
- Internationaal volleybaltoernooi Guyana graadmeter Condor e…..
- Geen Stein, wel Rigters in eindselectie Natio..
- Kortgeding PVP tegen CHS en president!..
- FBI Intensiveert Onderzoek naar Cartel Gelinkt aan Maduro-r…..
- AZP neemt eerste fase West Wing project in gebruik..
- Landsdienaren die kandidaat zijn voor verkiezingen vrijgest…..
- ‘Batik Reimagined. Where tradition meets innovation’ fusie …..
- Internet Apoera plat na inbraak bij Telesur..