Openbaar vervoer is niet eenvoudig voor de oudere Surinamer. Behalve voor ouderen is het voor de mens met een beperking ook vrij moeilijk om van een bus gebruik te maken.
Nora is al een tijd met pension en klaagt dat het instappen te moeilijk is. “De trap is te hoog”. zegt Nora. “Bovendien zijn de meeste chauffeurs ongeduldig, ze willen zo snel mogelijk wegrijden, want time is money”, vervolgt ze. De situatie vindt ze gevaarlijk en volgens Nora zou het goed zijn wanneer er duidelijke instructies komen voor buschauffeurs hoe zij met seniore burgers moeten omgaan, vooral wanneer het spitsuur is.
Voor Roy die een beperking heeft door een motorongeluk is het ook lastig. In vergelijking met anderen is hij wat trager bij het instappen en hij zegt te merken dat andere reizigers dan ook ongeduldig worden.
Ook voor de mens met een beperking vraagt hij meer aandacht en begrip. “Stel je voor dat je op krukken loopt en naar de markt moet, maar geen taxi kan betalen. Hoe kom je dan op de markt? Of hoeven wij niet te eten?”, besluit Roy.
- Julien Ignacio geeft migranten een stem in ‘Goudjakhals…..
- Slapende man in Wanica ruw wakker geslagen en beroofd..
- Save SU Collectief pleit voor behoud ministerie van Ruimtel…..
- Reactie op: ‘Niet de regering, maar DNA…’..
- Toekomstmogelijkheden centraal op onderwijs- en beroepenbeu…..
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering..
- Personeel TCT zegt vertrouwen in directie op..
- AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling van USD 96.000 voor hu…..
- OW-minister roept in China bedrijven op in Suriname te inve…..
- Ex-minister Ramdin vindt kritiek op Xaviera Jessurun ontere…..
- NDP waarschuwt voor valse berichten op sociale media..
- Twee Democratische politici beschoten in Minneapolis..
- Ondernemer in Paramaribo beroofd van kilo’s goud door nepag…..
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP..
- Gewapende overval op woning aan Ramsaranweg: vrouw beroofd …..
- Financiering RVI..
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten..
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..