Openbaar vervoer is niet eenvoudig voor de oudere Surinamer. Behalve voor ouderen is het voor de mens met een beperking ook vrij moeilijk om van een bus gebruik te maken.
Nora is al een tijd met pension en klaagt dat het instappen te moeilijk is. “De trap is te hoog”. zegt Nora. “Bovendien zijn de meeste chauffeurs ongeduldig, ze willen zo snel mogelijk wegrijden, want time is money”, vervolgt ze. De situatie vindt ze gevaarlijk en volgens Nora zou het goed zijn wanneer er duidelijke instructies komen voor buschauffeurs hoe zij met seniore burgers moeten omgaan, vooral wanneer het spitsuur is.
Voor Roy die een beperking heeft door een motorongeluk is het ook lastig. In vergelijking met anderen is hij wat trager bij het instappen en hij zegt te merken dat andere reizigers dan ook ongeduldig worden.
Ook voor de mens met een beperking vraagt hij meer aandacht en begrip. “Stel je voor dat je op krukken loopt en naar de markt moet, maar geen taxi kan betalen. Hoe kom je dan op de markt? Of hoeven wij niet te eten?”, besluit Roy.
- Hittegolf in Nederland: nieuw temperatuurrecord op 1 juli..
- President Santokhi op Keti Koti: “Laat de geest van onze vo…..
- Adhin: ‘ Het volk verwacht geen loze beloftes, maar helderh…..
- AAN MACHT VAST BLIJVEN KLAMPEN..
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffi…..
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rec…..
- Geen lange rijen meer: KPS lanceert rijbewijzen-portaal..
- Het Surinaamse Rode Kruis viert 85 jarig bestaan; veel meer…..
- Manifest FFAS: Onze beschaving bestaat..
- Verdachte in gijzelingszaak Rodney Cairo veroordeeld tot vi…..
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele…..
- Politie zoekt nabestaanden van man wiens lijk aanpoelde in …..
- 60.000 personen geregistreerd voor Royalty voor Iedereen-pr…..
- Vrouwelijk geleide bedrijven groeien sneller dan mannelijke…..
- Regen en onweersbuien op 1 juli..
- Suriname als eerste Amazoneland malariavrij verklaard door …..
- Seoul overspoeld door ‘lovebugs’, inwoners noemen het een r…..
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba..
- Reglement van Orde onjuist toegepast, zegt Jogi..
- Onrust binnen KPS: korpsleiding hekelt ingrijpen van minist…..
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president e…..