De brandweer verkeert in een moeilijke situatie, met als gevolg dat het werk moeizaam verloopt. Het werk van brandweerlieden vereist naast vakmanschap, een bepaalde inborst. Een inborst die zich niet verhoudt met klagen, zuchten of uit de school klappen. Wanneer de brandweer dan meermaals de noodklok luidt, moeten we als samenleving daar aandacht aan besteden. Onze binnenstad is een luciferdoos van hout, droog, en als de nacht valt, verlatenheid, straatprostitutie en drugsgebruik.
Groot-Paramaribo is ten gevolge van planloos bouwen, zwak toezicht en corruptie, schots en scheef volgebouwd. De verkavelingsprojecten en gated communities zijn qua doorgangswegen en bouwafstand, nauwelijks berekend op toegang voor brandweerwagens. En dan hebben we het nog niet over de waterdruk gehad.
De brandweer helpen is geen kwestie van willen, maar van moeten. De overheid moet investeren in de uitrusting, het materieel en de infrastructuur waarmee de brandweer ons veilig moet houden.
Maar de overheid is financieel zwak en institutioneel kwetsbaar. Als wij gaan wachten op goed bestuur, het afbetalen van schuldeisers en het verdwijnen van corruptie, voordat een effectief inzetbare brandweer het werk kan doen, zullen wij nog lange jaren in vrees moeten leven.
‘Hulp’ kan verschillende vormen aannemen. ‘Hulp’ was de inzet van de drinkwatertrucks van Kuldipsingh, die gebruikt werden voor bluswater te midden van het gevecht tegen de brand die in mei van dit jaar aan de Henck Arronstraat woedde. Maar hulp kan ook bestaan uit levensmiddelen of drinkwater voor de manschappen, kleine of grote donaties, of vrijwillige inzet in de vorm van advies en consultancy om het korps te versterken. Ook bij de aanleg en het onderhoud van infrastructuur die brandbestrijding vergemakkelijkt, is een bijdrage van de gemeenschap welkom.
De belangrijkste bijdrage die eenieder kan leveren zonder dat die wat kost, is het bewust zijn van brandrisico’s en hoe te handelen in geval van brand. Een bijdrage aan bewustzijn daarvan kan simpele vormen aannemen, zoals het verspreiden van berichten en instructies en in communicatie blijven met de autoriteiten.
The post DE BRANDWEER HELPEN? ..
- Regeerakkoord ondertekend door 5 partijen; ABOP nog niet zo…..
- BIZA bevestigt: Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag..
- Javaans Nieuwjaar donderdag 26 juni geen nationale vrije da…..
- Aan Ursula von der Leyen – Wij schrijven u vanuit de ruïnes…..
- Trump: Israël en Iran eens over volledige wapenstilstand..
- Women’s Rights Centre brengt eerbetoon aan Patricia Etnel: …..
- Franse grenspolitie pakt smokkel en illegale overtochten aa…..
- Belastingverruiming en secundaire voorzieningen voor veilig…..
- Bibis roept Surinamers op inreisregels VS strikt na te leve…..
- Rusland: Etnel trok vorige week haar bewilliging in; Plein …..
- Bennie Miranda uit scherpe kritiek op president Santokhi: “…..
- Trump noemt Iraanse raketaanval op Amerikaanse basis in Qat…..
- Amazone Partij Suriname wacht af om richting te bepalen..
- Herdenken en vieren: 1 juli blijft een dag met twee gezicht…..
- Epilepsie en cognitieve ontwikkeling..
- Omicron Seafood N.V sollicitatie-oproep..
- FPP-voorzitter Ommen: “Ondernemer in Para bewust buitenspel…..
- SEOGS 2025 succesvol afgesloten na vier inspirerende dagen..
- BIBIS waarschuwt reizigers: ‘Houd u aan buitenlandse inreis…..
- Eskak: beschuldiging PL rond Javaans Nieuwjaar ongegrond en…..
- Handelmij Dawson N.V...