De brandweer verkeert in een moeilijke situatie, met als gevolg dat het werk moeizaam verloopt. Het werk van brandweerlieden vereist naast vakmanschap, een bepaalde inborst. Een inborst die zich niet verhoudt met klagen, zuchten of uit de school klappen. Wanneer de brandweer dan meermaals de noodklok luidt, moeten we als samenleving daar aandacht aan besteden. Onze binnenstad is een luciferdoos van hout, droog, en als de nacht valt, verlatenheid, straatprostitutie en drugsgebruik.
Groot-Paramaribo is ten gevolge van planloos bouwen, zwak toezicht en corruptie, schots en scheef volgebouwd. De verkavelingsprojecten en gated communities zijn qua doorgangswegen en bouwafstand, nauwelijks berekend op toegang voor brandweerwagens. En dan hebben we het nog niet over de waterdruk gehad.
De brandweer helpen is geen kwestie van willen, maar van moeten. De overheid moet investeren in de uitrusting, het materieel en de infrastructuur waarmee de brandweer ons veilig moet houden.
Maar de overheid is financieel zwak en institutioneel kwetsbaar. Als wij gaan wachten op goed bestuur, het afbetalen van schuldeisers en het verdwijnen van corruptie, voordat een effectief inzetbare brandweer het werk kan doen, zullen wij nog lange jaren in vrees moeten leven.
‘Hulp’ kan verschillende vormen aannemen. ‘Hulp’ was de inzet van de drinkwatertrucks van Kuldipsingh, die gebruikt werden voor bluswater te midden van het gevecht tegen de brand die in mei van dit jaar aan de Henck Arronstraat woedde. Maar hulp kan ook bestaan uit levensmiddelen of drinkwater voor de manschappen, kleine of grote donaties, of vrijwillige inzet in de vorm van advies en consultancy om het korps te versterken. Ook bij de aanleg en het onderhoud van infrastructuur die brandbestrijding vergemakkelijkt, is een bijdrage van de gemeenschap welkom.
De belangrijkste bijdrage die eenieder kan leveren zonder dat die wat kost, is het bewust zijn van brandrisico’s en hoe te handelen in geval van brand. Een bijdrage aan bewustzijn daarvan kan simpele vormen aannemen, zoals het verspreiden van berichten en instructies en in communicatie blijven met de autoriteiten.
The post DE BRANDWEER HELPEN? ..
- Twaalf mensen doodgeschoten tijdens feest in Mexicaanse sta…..
- Willem Bilkerdijk (86) Paramaribo 22-6-2025..
- Paus hekelt verval van internationaal recht..
- Lezing en culturele avond in het kader van 1 juli..
- Politiebond hekelt werkwijze minister Amoksi bij bevorderin…..
- Storing bij Diakonessenhuis: operaties en bevallingen stilg…..
- Topclubs strijden om het landskampioenschap..
- Structureel probleem met ‘Cashpnt’ pinautomaten; banken lev…..
- Koning Willem-Alexander: ‘Nederland net begonnen met aanpak…..
- Wan Okasi-voorzitter haalt uit naar kiezers en politici: “D…..
- Brunswijk houdt opties open ondanks akkoord..
- Bboy Dietje met Nederlands ISH Dance Collective in Australi…..
- Principeakkoord tussen regering en Ravaksur Plus..
- Nieuwe Indonesische ambassadeur wil band met Suriname verst…..
- Politiebond en Korpsleiding erover eens: Amoksi handelde te…..
- “Verbreek de cyclus”: UNODC roept op tot wereldwijde aanpak…..
- Regering en Ravaksur sluiten op valreep akkoord over fiscal…..
- Buitenlandse criminelen gedeporteerd na 30% van straf om ge…..
- Mac Andrew: “Armoedegrens moet wetenschappelijk en onafhank…..
- AWJ-minister ontvangt tussentijds verslag van Multidiscipli…..
- ECD treft wederom vervallen producten aan in supermarkten..