Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Hoewel Schakel de Flora in de eerste helft goed tegenstand bood, kon niet voorkomen worden dat verdedigend kampioen De Arend in het tweede spelbedrijf een 76-105 nederlaag incasseerde. Het duel van zondagavond in de mannenhoofdklasse van de Surinaamse Basketbalassociatie was het tweede voor de titelverdediger en eerste voor de combinatieploeg.
Lagwyn Brondenstein maakte de century met nog 2:34 uit een three-pointer (101-76). De point-guard en teamgenoot Russel Cairo zetten de partij respectievelijk uit een lay-up en dunk op slot. Schakel de Flora bezorgde de latere winnaar zeker in de eerste 8:43 minuten koppijn: 17-17. Vooral de snelle korte guard Jayden Toekaya, Ivanildo Ho-A-Hing, Nathan Sandvliet en captain Michaelson Isselt gaven de verdediging van De Arend handen vol werk.
“Sandvliet hielp Schakel de Flora keer op keer de achterstand ietwat in te lopen”
Echter, aanvoerder Emile la Rose zorgde in de laatste 58.7 seconden uit een lay-up en driepunter voor de ommekeer waarbij de ploeg uit Frimangron de eerste tien minuten met 22-17 afsloot. Ho-A-Hing bracht Schakel de Flora met nog 6:10 in het tweede kwart langszij: 26-26. Cairo trok het spel naar zich toe en hielp De Arend naar 38-31 uitlopen.
Sandvliet beperkte het gat voor Schakel de Flora uit een driepunter tot 36-40 voordat Joey Toyo De Arend uit opeenvolgende baskets de rust met 48-36 liet ingaan. Damian Despo gaf met een driepunter aan het begin van de derde quarter de aanzet voor een 33-24 run waarbij de laatste tien minuten met 80-61 werd ingegaan.
Sandvliet hielp Schakel de Flora keer op keer de achterstand ietwat in te lopen. Met nog 5:06 zorgde hij weer eens uit een driepunter dat de achterstand naar 75-91 werd gebracht. “Ding mang e lai tumsi furu uit fastbreak yere”, werd tijdens een time-out van De Arend opgemerkt.
Zowel de puntenmachine alsook verdediging werden daarna opgeschroefd voor de uiteindelijke eindstand. La Rose leidde De Arend met 21 punten, Brondenstein kwam tot twintig en Cairo veertien punten. Sandvliet noteerde een game-high 28 punten voor Schakel de Flora, terwijl Toekaya en Ho-A-Hing respectievelijk vijftien om tien punten voor zich lieten noteren.
SCVU was in de voorwedstrijd met 73-51 de betere van Yellow Birds. Xavier Elburg en Ronaldinho Esajas namen twinting om zeventien punten voor hun rekening bij SCVU en bij Yellow Birds scoorden Taman de Man (dertien), Isaiah Emanuels en Parbhu Shankar (elk twaalf) de meeste punten.
De Arend kreeg Ballers Club Wanica (BCW) bij de vrouwen met 68-48 ten onder en stelde daarmee haar finaleplek veilig. BCW en verdedigend kampioen Yellow Birds, die nog een partij in de algemene ronde tegen elkaar moeten spelen, zullen de strijd om de tweede plek in de eindstrijd met elkaar aanbinden. Mirelva Marica leidde De Arend met 22 punten, terwijl Shakya Peroti met een punt meer topscorer werd bij BCW.
- PSA-betaling vanaf 9 juni alleen digitaal..
- Vrouw omgekomen bij woningbrand..
- A20 zal Baasaron voordragen als nieuwe minister van EZ..
- Omstanders voorkomen beroving 55-jarige vrouw door verdacht…..
- Nieuwe PSA-website vanaf 9 juni operationeel..
- 28-jarige man rijdt in op dief; bestuurder in verzekering g…..
- Partijen zonder zetels hadden ook bij een samenwerking geen…..
- Haïtiaanse kinderen lopen risico op seksueel misbruik te mi…..
- Moira Morroy’s Movement Studio brengt leerlingenvoorstellin…..
- Frankrijk verbiedt roken op stranden, in parken en bij bush…..
- CVS, Walgreens en Rite Aid sluiten massaal winkels..
- Na Ashwin Ramcharan zegt ook Gerard Spong: Simons ongeschik…..
- Het volk heeft niet gesproken – het is verdeeld en ve…..
- Een fragiele aanstaande coalitie en een gemiste kans voor h…..
- NDP blijft grootste volgens voorlopige telling..
- Bromfietser op slag dood na aanrijding met mast in Saramacc…..
- 3000 jaar oude Mayastad ontdekt in Noord-Guatemala..
- PSA-aanvragen vanaf 9 juni uitsluitend via nieuwe website..
- VHP-Nederland waarschuwt voor terugval in oude politieke pa…..
- Ophaalactie van achterstallig vuil in Para start vandaag..
- Ochtendbuien, later verspreide onweersbuien..