Het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa) heeft op woensdag 5 maart een plenair overleg gehouden met de districtscommissarissen (dc’s). Tijdens de bijeenkomst in het Lalla Rookh-gebouw zijn de werkzaamheden besproken die de dc’s in nauwe samenwerking met BiZa zullen uitvoeren. BiZa-directeur Mohamad Eskak benadrukte, dat verkiezingen altijd een gezamenlijke inspanning vergen, waarbij inzet en toewijding van velen noodzakelijk zijn. Onderminister Maurits Hassankhan onderstreepte het belang van verantwoordelijkheid en integriteit en hoopt dat iedereen zijn taak naar eer en geweten zal vervullen.
Voorbereidingen
Tijdens de bijeenkomst is er ingegaan op de aanwervingsprocedure voor colportage met name de selectiecriteria en –procedures en de distributie van oproepingskaarten. “Gezien de beperkte tijd is de sollicitatieperiode vastgesteld op drie dagen”, aldus Eskak. Ook de training van stembureauleden kreeg aandacht. In Paramaribo is deze training reeds afgerond, terwijl die van Wanica op 10 maart van start gaat. De overige districten volgen tussen 24 maart en 3 mei 2025. In totaal hebben 7.884 personen gesolliciteerd om te werken op een stembureau. Ten aanzien van het aantal stembureaus die er zullen zijn voor de verkiezingen van 25 mei is meegedeeld dat dit aantal is vastgesteld op 673 stembureaus op 426 verschillende stemlocaties.
Werkafspraken
Tijdens het overleg zijn er ook afspraken gemaakt met de dc’s over de opslag van stembureaumateriaal en de oriëntaties van die locaties. Er is ook aangegeven, dat de training voor hoofdstembureaus deze maand van start gaat en dat voor wat betreft de inrichting van de stembureaus, moet worden gelet op de toegankelijkheid, zodat alle kiezers hun stem zonder belemmeringen kunnen uitbrengen. Tot slot werd er ingegaan op het drukproces van de stembiljetten. Na de loting op 14 april zal het drukproces van start gaan en ontvangen de dc’s bericht over het moment waarop de stembiljetten kunnen worden afgehaald.
Klaar voor de uitdaging
De dc’s blikken terug op een zeer informatieve bijeenkomst en zeiden, dat ze zullen zorgen voor de organisatie van goede verkiezingen. DC Ludwig Mendelzoon van Brokopondo benadrukte, dat het zijn eerste verkiezing zal zijn, maar hij voelt zich gesteund dankzij het sterke team dat hij achter zich heeft.
The post DC’s geïnformeerd over werkzaamheden ..
- Jennifer Vreedzaam: de strijd van inheemsen is niet van nu..
- CARICOM veroordeelt Venezolaanse maritieme schending en ste…..
- Registratie politieke partijen..
- Ramdin verbaasd over brief NDP naar CARICOM over Tigri..
- Robinhood en Transvaal vergeten te scoren..
- Houtverwerkingssector krijgt boost met EU-ondersteunde same…..
- Terugslag gezondheid paus: opnieuw acute ademhalingsproblem…..
- Noors bedrijf: Suriname behoort tot de top oliefrontlanden..
- Korpschef Isaacs bezorgd over commerciële sekswerkers in wo…..
- Komende regering moet zachter IMF-programma uitvoeren..
- CDS-medewerkers ontsnappen aan brandend voertuig bij verkee…..
- Guyana in hoogste staat van paraatheid na Venezolaanse mari…..
- Politie Apoera neemt brandstof, sigaretten en gascilinders …..
- Verdachte voor gepleegde inbraken en diefstallen ingesloten..
- ‘Aparte atmosfeer’ kan leiden tot samenwerking tussen NDP e…..
- China vormt uitdaging voor Trumps invloed in Zuid-Amerika..
- CDS geeft invulling aan beroependag Sarasvatischool..
- Jonge ondernemers willen band tussen Guyana en Suriname ver…..
- Dc Bhola neemt maatregelen tegen ondernemers die straten bl…..
- Schaarste aan intellect in de politiek..
- Personeel CDS betrokken bij ernstig verkeersongeval..