Mitchel Wongsodikromo, districtscommissaris van Saramacca, zegt in gesprek met Suriname suriname dat er binnen het district nog altijd verschillende landbouwprojecten in uitvoering zijn. Er wordt volgens hem actief gekeken naar verdere ontwikkeling van het gebied op agrarisch vlak.
Een van de belangrijke initiatieven is het China Aid-programma, dat trainingen verzorgt voor lokale boeren. Daarbij worden moderne technieken en innovatieve teeltmethoden geïntroduceerd. Een opvallend nieuw project is de paddenstoelenteelt, waarmee Saramacca zich wil onderscheiden en tegelijkertijd de landbouwsector verder wil diversifiëren.
“De mogelijkheden binnen de landbouw zijn zeer breed, en ik juich de initiatieven van de regering dan ook toe,” aldus Wongsodikromo. Hoewel het in de afgelopen periode nog niet gelukt is om gesprekken te voeren met lokale ondernemers over de ontwikkelingen binnen de olie- en gassector, zijn er wél gesprekken geweest met internationale multinationals die actief zijn in Suriname.
Volgens de districtscommissaris biedt de groei van de olie- en gasindustrie grote kansen voor de agrarische sector: “Suriname moet zich voorbereiden op de toenemende vraag naar groenten en fruit vanuit alle sectoren die verbonden zijn aan de olie- en gasindustrie.”
Wongsodikromo benadrukt dat Saramacca uitstekend gepositioneerd is om een belangrijke leverancier te worden van agrarische producten: “Met de juiste investeringen in trainingen en ondersteuning kunnen we binnen enkele jaren klaarstaan, wanneer de productie in de olie- en gasindustrie daadwerkelijk op gang komt.”
- Olieprijzen: Iran-Israël crisis nog niet vergelijkbaar met …..
- Wi Tru Sranan en korpsen werken aan ‘Code of Conduct’..
- Arts die ketamine leverde aan acteur Perry pleit schuldig S…..
- Trump Mobile: Een Amerikaans gemaakte telefoon voor $499? E…..
- Politiefunctionaris aangehouden voor vermoedelijke betrokke…..
- VES blijft economie kritisch volgen bij volgende regeringsb…..
- Gelekte missive: heldendaad of landverraad?..
- SBM Offshore versterkt productie met nieuwste FPSO’s voor S…..
- Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische b…..
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten..
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..
- Nieuwe Haven ‘Dordt’ aan Surinamerivier: ‘Natuurlijk diep, …..
- Verkiezingsuitslag zonder bindendverklaring OKB niet rechts…..
- Staatsolie en PETRONAS sluiten productiedelingscontract voo…..
- Politiebrigadier tevens JIT-lid vermoedelijk betrokken bij …..