Josta Lewis heeft officieel afstand gedaan van haar functie als districtscommissaris (dc) van Kabalebo en richt zich volledig op haar politieke carrière. Sinds een maand heeft ze geen bemoeienis meer met het commissariaat en verblijft ze in Paramaribo. De waarneming van het district is overgenomen door Senrita Gobardhan, dc van Nickerie, die op afstand toezicht houdt.
“Ik heb mijn werk naar eer en geweten uitgevoerd en ben tevreden over wat ik heb bereikt,” verklaart Lewis. Ze benadrukt dat ze tijdens haar ambtstermijn veel heeft betekend voor de ontwikkeling van Kabalebo. Zo heeft ze de weg naar Kaboerikreek laten aanpakken en wordt begin mei de brug in dat gebied officieel geopend. Ondanks enige vertraging door weersomstandigheden, verlopen de werkzaamheden volgens planning.
Onder haar leiding zijn meerdere projecten gerealiseerd, waaronder de verlichting van het voetbalveld in Washabo, de aanleg van een verbindingsweg tussen Plan Apoera en Dorp Apoera, en de bouw van een ijsfabriek. Ook het bakkerijproject en het ‘food basket’-initiatief zijn onder haar bestuur tot stand gekomen. “Daarnaast heb ik houten bruggen vervangen door duikers en het monument ‘I Love Kabalebo’ gerealiseerd,” voegt ze toe.
Haar vertrek als dc valt samen met haar politieke ambities. Lewis en haar collega Sherin Bansi-Doerga van Saramacca staan op de kandidatenlijst van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP), die recent werd goedgekeurd tijdens het partijcongres.
Nieuwe dc’s voor Saramacca en CoronieIntussen heeft president Chan Santokhi twee nieuwe dc’s benoemd. Mitchel Wongsodikromo en Rianto Kasanmoesdiran nemen respectievelijk de leiding over Saramacca en Coronie. De beëdiging vond gisteren plaats op het presidentieel paleis, in het bijzijn van ministers, andere dc’s, directieleden en familie van de nieuw aangestelde bestuurders.
Tijdens de ceremonie benadrukte president Santokhi het belang van hun functie, vooral met de naderende verkiezingen. Hij wees op de dubbele verantwoordelijkheid die zij dragen, zowel op het gebied van goed bestuur als het waarborgen van een eerlijk en transparant verkiezingsproces. “U bent verantwoordelijk voor de verwerking en doorgeleiding van de processen-verbaal van de stemopneming, wat essentieel is voor de vaststelling van de verkiezingsuitslagen,” verklaarde hij.
De nieuwe dc’s toonden zich vereerd met hun benoeming en gaven aan zich volledig te zullen inzetten voor effectief bestuur en samenwerking met de gemeenschap. Wongsodikromo en Kasanmoesdiran kregen tijdens de ceremonie hun epauletten opgespeld door Mavrick Boejoekoe, directeur van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS), terwijl minister Gracia Emanuel hen hun hoofddeksels overhandigde.
- Wegdek nabij hoek Nickerieweg en Wayambolaan afgebrokkeld..
- CHS licht politieke partijen in over dag kandidaatstelling..
- Meulenhof bekritiseert vele presidentiële werkgroepen; dece…..
- President Santokhi overhandigt versierselen aan leden Himma…..
- President Santokhi reikt onderscheidingen uit aan leden Vri…..
- Rowley treedt af als premier van Trinidad en Tobago..
- Voetbalkaarten online..
- Jogi ligt niet wakker van recente opiniepeiling..
- VS deporteert Venezolanen ondanks gerechtelijk bevel..
- Politieke organisaties geïnformeerd over kandidaatstelling..
- Lalanie Tooy doet Voorwaarts pijn..
- Grote opkomst bij bijeenkomst over boedelkwestie in Para..
- Versterking agrarische sector en agrarisch onderwijs op hog…..
- Rotary district governor brengt beleefdheidsbezoek aan pres…..
- Heringebruikname Jagrat Arya Mandal Mandir markeert nieuw h…..
- Vakbondsvoorzitter Ravenberg eist per direct ontslag voor d…..
- Trump praat dinsdag met Poetin: “We maken goede kans”..
- Reyme: Militairen moeten een speciale plaats krijgen..
- Alice Amafo geeft VHP-Abop-regering een onvoldoende..
- Santokhi: “Trackrecord van wat de VHP heeft gerealiseerd…..
- Hennah Loraine brengt ‘If Grontapu Ben De Fu Mi’ uit als ee…..