Josta Lewis heeft officieel afstand gedaan van haar functie als districtscommissaris (dc) van Kabalebo en richt zich volledig op haar politieke carrière. Sinds een maand heeft ze geen bemoeienis meer met het commissariaat en verblijft ze in Paramaribo. De waarneming van het district is overgenomen door Senrita Gobardhan, dc van Nickerie, die op afstand toezicht houdt.
“Ik heb mijn werk naar eer en geweten uitgevoerd en ben tevreden over wat ik heb bereikt,” verklaart Lewis. Ze benadrukt dat ze tijdens haar ambtstermijn veel heeft betekend voor de ontwikkeling van Kabalebo. Zo heeft ze de weg naar Kaboerikreek laten aanpakken en wordt begin mei de brug in dat gebied officieel geopend. Ondanks enige vertraging door weersomstandigheden, verlopen de werkzaamheden volgens planning.
Onder haar leiding zijn meerdere projecten gerealiseerd, waaronder de verlichting van het voetbalveld in Washabo, de aanleg van een verbindingsweg tussen Plan Apoera en Dorp Apoera, en de bouw van een ijsfabriek. Ook het bakkerijproject en het ‘food basket’-initiatief zijn onder haar bestuur tot stand gekomen. “Daarnaast heb ik houten bruggen vervangen door duikers en het monument ‘I Love Kabalebo’ gerealiseerd,” voegt ze toe.
Haar vertrek als dc valt samen met haar politieke ambities. Lewis en haar collega Sherin Bansi-Doerga van Saramacca staan op de kandidatenlijst van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP), die recent werd goedgekeurd tijdens het partijcongres.
Nieuwe dc’s voor Saramacca en CoronieIntussen heeft president Chan Santokhi twee nieuwe dc’s benoemd. Mitchel Wongsodikromo en Rianto Kasanmoesdiran nemen respectievelijk de leiding over Saramacca en Coronie. De beëdiging vond gisteren plaats op het presidentieel paleis, in het bijzijn van ministers, andere dc’s, directieleden en familie van de nieuw aangestelde bestuurders.
Tijdens de ceremonie benadrukte president Santokhi het belang van hun functie, vooral met de naderende verkiezingen. Hij wees op de dubbele verantwoordelijkheid die zij dragen, zowel op het gebied van goed bestuur als het waarborgen van een eerlijk en transparant verkiezingsproces. “U bent verantwoordelijk voor de verwerking en doorgeleiding van de processen-verbaal van de stemopneming, wat essentieel is voor de vaststelling van de verkiezingsuitslagen,” verklaarde hij.
De nieuwe dc’s toonden zich vereerd met hun benoeming en gaven aan zich volledig te zullen inzetten voor effectief bestuur en samenwerking met de gemeenschap. Wongsodikromo en Kasanmoesdiran kregen tijdens de ceremonie hun epauletten opgespeld door Mavrick Boejoekoe, directeur van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS), terwijl minister Gracia Emanuel hen hun hoofddeksels overhandigde.
- Garret Bartelts Mirakel op de Ski’s..
- VHP: Verkiezing Ramdin als OAS-topman trots moment Surinam…..
- Internationaal volleybaltoernooi Guyana graadmeter Condor e…..
- Geen Stein, wel Rigters in eindselectie Natio..
- Kortgeding PVP tegen CHS en president!..
- FBI Intensiveert Onderzoek naar Cartel Gelinkt aan Maduro-r…..
- AZP neemt eerste fase West Wing project in gebruik..
- Landsdienaren die kandidaat zijn voor verkiezingen vrijgest…..
- ‘Batik Reimagined. Where tradition meets innovation’ fusie …..
- Internet Apoera plat na inbraak bij Telesur..
- ‘Presidenten Wijdenbosch, Venetiaan en Santokhi hebben bijg…..
- SHI veroordeelt beschadiging en diefstal van beelden van Ga…..
- Filipijnen sturen ex-president Duterte naar ICC voor moorde…..
- SVB en SML gaan over tot digitale verkoop toegangskaarten v…..
- EZ-minister Kuldipsingh: “Goede standaarden maken economie …..
- Joerawan: ‘Regering moet directeur ontslaan voor rust en or…..
- CARICOM: ‘Ramdin als secretaris-generaal een historische mi…..
- BEP verwacht invloed Ramdin bij uitvoeren vonnissen..
- 200 percelen langs Libanonweg uitgegeven..
- Permanente expo Anton de Kom in Openluchtmuseum Nieuw-Amste…..
- Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte gearresteerd..