Burgers konden zich vanaf gisteren niet meer aanmelden bij de BO-kantoren voor het aanvragen van oproepingskaarten. De kaarten kunnen nu nog uitsluitend vandaag worden opgehaald bij het stemlokaal. Gisteren was de laatste dag waarop burgers hun oproepingskaarten konden afhalen bij het commissariaat.
ADVERTENTIE
Districtscommissaris (dc) van Commewijne, Mohamedsafiek Radjab, toont zich tevreden over het aantal verstrekte oproepingskaarten. “We hebben in totaal 84 procent van de 24.000 oproepingskaarten weten uit te geven. De registratie is dagelijks bijgehouden en is ook doorgegeven aan het Centraal Hoofdstembureau. De resterende kaarten worden overgedragen aan de stembureaus,” aldus Radjab tegenover Suriname suriname.
Voor burgers die hun kaart nog niet hebben besteld of opgehaald, blijft de mogelijkheid bestaan om die zondag bij het stembureau af te halen waar zij hun stem moeten uitbrengen. “Slechts één procent van de kaarten is niet opgehaald. Dat komt doordat mensen zich buiten het district bevinden, op het werk zijn of in het binnenland vertoeven. Die kaarten gaan naar het BIC-kantoor en kunnen daar alsnog worden afgehaald,” voegt de districtscommissaris eraan toe.
Radjab doet een oproep aan de samenleving om bewust te stemmen. “Ga naar de stembus en breng uw stem uit. Als u dat niet doet, heeft u later ook geen recht van spreken,” stelt hij nadrukkelijk.
Districtssecretaris Renaldo Soekhoe van Paramaribo-Noordoost bevestigt tegenover Suriname suriname dat het afhaalproces in zijn gebied vlot is verlopen. “Burgers hadden een maand de tijd om hun oproepingskaarten op te halen bij de BO-kantoren van de verschillende commissariaten. Vandaag is de laatste dag van uitgifte. Alle niet-opgehaalde kaarten gaan terug in de kisten en worden zondag beschikbaar gesteld op de stemlocaties,” aldus Soekhoe.
Volgens hem waren er dagelijks veel burgers die hun kaarten kwamen afhalen. “Waar we vooral mee te maken hadden, waren verhuisde personen die hun adres niet tijdig hebben gewijzigd. In sommige ressorten zijn dagelijks gemiddeld tweehonderd kaarten verstrekt.”
Districtscommissaris van Paramaribo-Zuidwest, Fulgence Javinde, merkt op dat het elk verkiezingsjaar voorkomt dat een groep burgers hun oproepingskaart niet afhaalt. “De kaarten die bij de BO-kantoren blijven liggen, komen allemaal terug naar het commissariaat. Op basis daarvan worden ze klaargelegd voor de stemming. Veel mensen zijn in het binnenland of in het buitenland, maar ook zij kunnen zondag nog hun kaart ophalen om te stemmen,” zegt Javinde, die eveneens aangeeft dat het proces in zijn ressort vlot is verlopen.
- Dorpsbestuur Pokigron legt dringende problemen voor aan pre…..
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 8 mei 2013..
- Capaciteit Campus Village verruimd met oplevering fase 2..
- Geluidsfragment toegeschreven aan Simons blijkt nep..
- President Santokhi: “Word boos op de mensen die u in deze s…..
- Onderzoek naar ernstige milieuverontreiniging gaat door – v…..
- Staatsolie boort twee belangrijke exploratieputten in Blok …..
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg..
- AWJ verschaft duidelijkheid over ontslagproces..
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025..
- Condoleanceregister voor oud-president Jules Wijdenbosch..
- Regels voor stemmen bij volmacht..
- TrackDrip stopt: lokaal streaminginitiatief bezwijkt onder …..
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag..
- Santokhi ergert zich aan tweestrijdige standpunten bij invo…..
- Dominee Paul Doth voorgoed uit Suriname..
- Man dringt Poolse universiteit binnen met bijl..
- Jules Albert Wijdenbosch (83) Paramaribo 30-4-2025..
- Jacqueline Elisabeth (74) Amsterdam 4-5-2025..