Teks en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Spanning, sensatie, blufpartijen, frustraties, waarschuwingen door de arbiters Chantal Karsters en Antonie Manhoef, hosselplays, goede verdedigings staaltjes zijn vrijdagavond in een goed gevulde Ismay van Wilgen Sporthal de voornaamste ingrediënten geweest in de beslissende halve finalepartij tussen Yelyco en Livo in mannenhoofdklasse van de Surinaamse Volleybalbond. Captain David Pinas zorgde uiteindelijk na twee uur en zestien minuten ervoor dat Yelyco zich middels een vijfset thriller langs Livo (25-20, 23-25, 25-13, 23-25, 15-13) voor het tweede jaar op rij voor de eindstrijd plaatste.
Vanaf woensdagavond negen uur wordt de strijd om het kampioenschap aangevochten tegen tweevoudig titelverdediger Yellow Birds. “Alle respect voor Livo. Ze hebben heel veel tegenstand geboden. Enige les die ze hieruit moeten leren, is dat play-off time another time is and indeed it is another time”, liet Yelyco-coach Verdy Getrouw na afloop in gesprek met de Ware Tijd optekenen.
“Het publiek mag spektakel verwachten. Ik had gezegd dat ik in de finale kom en nu zit ik erin”Verdy Getrouw
Entertainment
De oefenmeester tevens clubvoorzitter gaf toe dat zijn ploeg dit seizoen gesukkeld heeft. “We zijn er nog niet, maar we zijn in de finale.” Getrouw had na de 0-1 achterstand in de serie aangegeven dat die nog lang niet afgelopen was. “Livo heeft voor entertainment gezorgd, maar wij zijn uiteindelijk erdoor.”
Getrouw bevestigde overigens dat vooral de jeudige Gianni Ritfeld van Livo zijn ploeg kopzorgen gaf. “Ik heb bij 7-8 in de tiebreak, Zercinio (Wilson,…red.) toegevoegd en een switch in het blok gebracht. Dat heeft voor enige verwarring bij Livo gezorgd. In ieder geval, wij zitten in de finale. Het publiek mag spektakel verwachten. Ik had gezegd dat ik in de finale kom en nu zit ik erin”, aldus Getrouw.
Karakteristieken
Shane van van de Vijver, die een goede partij draaide, zorgde middels een blok op Gianni Ritfeld op het eind van de openingsperiode voor de 1-0 setstand. Spelverdeler Diego Heijns bracht de setstand in de daaropvolgende periode uit een ace op 1-1. Livo bezondigde zich in het derde spelbedrijf aan talrijke unforced errors voordat Pinas Yelyco aan een simpele 25-13 triomf hielp.
Livo had geen keus en moest terugslaan om haar seizoen te redden. Ritfeld zorgde na een enerverende partij ervoor dat de tiebreak werd afgedwongen. In die hielp de jeugd international van Suriname zijn ploeg met een 8-5 voorsprong van veld wisselen. Echter, een uitbal van hem gekoppeld met opeenvolgende blokken van Pinas en Marcel Krak respectievelijk op Ritfeld en Livo-aanvoerder Zefanio Breinburg bracht ploegen langszij: 8-8.
Livo bezondigde zich daarna aan fouten en zag Yelyco naar 14-9 uitlopen. De ploeg van vader Lionel en zoon Navaroni Nabibaks bracht de spanning weer helemaal terug toen Faith Lavenberg met een blok op Krak voor 13-14 zorgde. Pinas maakte daarna aan alle illusies van Livo een eind waarna spelers van Yelyco een feestje bouwden en de nummer 1 van de reguliere competitie met gebogen hoofden de opponent feliciteerden.
- 8 jaar cel geëist voor georganiseerde drugssmokkel via SLM-…..
- NDP: VHP zoekt redding in retoriek..
- OKB-lid Jadnanansing: Het was een moeilijke uitdaging..
- 8-jarige meisje vermoedelijk door twee tieners seksueel mis…..
- Scholing Abop-politici..
- Marinus Bee: “Geen sprake van verraad, ABOP staat pal achte…..
- OM waarschuwt tegen illegale valutatransport bij het reizen..
- Hooggerechtshof bevestigt celstraf voor Cristina Kirchner w…..
- SPWE rondt training ‘Begroting en Budgettering’ succesvol a…..
- Levensgevaarlijke kraters in Afobakaweg..
- Vrouw zwaar mishandeld in pension Paramaribo: bewusteloos o…..
- Update: 8-jarige meisje vermoedelijk door twee tieners seks…..
- Bee bereidt Adhin voor op voorzitterschap DNA..
- Ondernemer bij thuiskomst overmeesterd en mishandeld in won…..
- Infrastructuurprojecten centraal tijdens bezoek Nurmohamed …..
- VHP beraadt zich nu op leiderschap DNA en presidentsverkiez…..
- NDP over nieuw tijdperk: Samen bouwen aan Suriname..
- Ravaksur noemt directoraat Arbeid ‘degradatie van werkenden…..
- Meerdere skalians op het stuwmeer: ‘Brokopondo lijkt soms e…..
- AWJ-minister benadrukt Decent Work tijdens toespraak op ILO…..
- EZ en WUSC organiseren training Basisvaardigheden Onderneme…..