VHP-assembleelid Marciano Dasai heeft tijdens de begrotingsbehandeling gewaarschuwd voor alarmerende temperaturen tussen nu en eind september. Volgens hem is er een kans van 50 tot 70 procent dat in deze periode hogere dan normale temperaturen zullen worden gemeten. Hij riep de regering op deze kwestie serieus te bekijken, omdat deze niet alleen het ministerie van Olie, Gas en Milieu aangaat.
Vooral in het westen en zuiden van het land worden de hoge temperaturen verwacht, terwijl de neerslag in deze periode aanzienlijk zal afnemen. De daaruit voortvloeiende hittestress zal gevolgen hebben voor zowel de volksgezondheid als de landbouw. Door het neerslagtekort vreest de oud-minister van Ruimtelijke Ordening en Milieu ook voor mogelijke energietekorten. Zijn waarschuwing baseerde Dasai op recente gegevens van de Meteorologische Dienst.
Met deze feiten in gedachten drong hij erop aan de schaarse begrotingsmiddelen in te zetten voor de bescherming van de bevolking tegen de gevolgen van klimaatverandering. Daarbij wilde hij weten of de beschikbare begrotingsgelden voldoende zijn om landbouwers tijdens de aanhoudende droogte te ondersteunen en zo een dreigend voedseltekort te voorkomen.
Ook merkte Dasai op dat het budget van het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen is verminderd. Hij vroeg of dit ministerie een noodplan heeft om in te grijpen bij mogelijke energietekorten. Hij vroeg aandacht voor de inheemse en tribale volkeren, die volgens hem eveneens zwaar zullen worden getroffen door voedselschaarste als gevolg van klimaatverandering.
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..