PARAMARIBO — Minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) heeft in het kader van Surinames deelname aan de World Expo 2025 in Osaka, Japan, officiële bezoeken gebracht aan de nationale paviljoens van Indonesië, Nederland, Saoedi-Arabië en het gastland Japan. De Communicatie Dienst Suriname (CDS) zegt dat de bezoeken stonden in het teken van het versterken van de bilaterale betrekkingen en het bevorderen van samenwerking op het gebied klimaatbeleid en innovatieve ontwikkeling.
De ontmoetingen vonden plaats in een warme en constructieve sfeer, waarbij wederzijdse waardering werd uitgesproken voor de vriendschappelijke banden tussen Suriname en de genoemde landen. Suriname onderhoudt historische, culturele en diplomatieke banden met zowel Indonesië als Nederland.
“Onze regenwouden, die meer dan 93 procent van ons grondgebied beslaan, halen meer koolstof uit de atmosfeer dan wij uitstoten”
Met Japan wordt op diverse fora reeds samengewerkt. Ook met Saoedi-Arabië ontwikkelt Suriname een steeds intensievere samenwerking, met name op het gebied van klimaatfinanciering en duurzame ontwikkelingsdoelstellingen.
Tijdens zijn bezoeken benadrukte Dasai de unieke bijdrage van Suriname aan het mondiale klimaatbeleid: “Suriname is één van de meest koolstofabsorberende landen ter wereld. Onze regenwouden, die meer dan 93 procent van ons grondgebied beslaan, halen meer koolstof uit de atmosfeer dan wij uitstoten. Dat geeft ons een zeldzaam bezit: overheidsgecertificeerde, transparante en onafhankelijk geverifieerde koolstofkredieten onder Artikel 6.2 van het Klimaatakkoord van Parijs, nu beschikbaar.”
Dasai sprak ook over de ontwikkelingsfase waarin Suriname zich bevindt: “Suriname staat aan het begin van een nieuwe fase in zijn ontwikkeling. Er zijn significante offshore olie- en gasvondsten gedaan, die nu worden ontwikkeld in samenwerking met wereldklasse-operatoren. Dat zal leiden tot banen, kapitaal en een toename van economische activiteit, en we bereiden ons daar nu al op voor, ook buiten de energiesector.”
De World Expo 2025, georganiseerd onder het Bureau International des Expositions, staat dit jaar onder het thema “Designing Future Society for Our Lives”. Met een deelname van meer dan 160 landen vormt deze wereldtentoonstelling een belangrijk platform voor het tonen van mondiale vooruitgang in technologie, cultuur en duurzaamheid.
Suriname neemt onder coördinatie van het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking deel aan dit prestigieuze evenement. Het Surinaams paviljoen richt zich op ecotoerisme, cultureel erfgoed en de inzet voor duurzame ontwikkeling. Bezoekers maken kennis met de biodiversiteit, natuurlijke schoonheid en het cultureel pluralisme van Suriname, met nadruk op een evenwichtige en respectvolle relatie met de natuur.
ROM-minister Dasai vertoeft in Japan om deel te nemen aan Expo 2025. [: Kabinet van de President]
- 597Netwerken presenteert: ‘De Vijf VolksVragen’ voor minist…..
- BESCHOUWING — Met de omstreden missives is volgens de reger…..
- Jairzinho Rozenstruik wint overtuigend zijn eerste Dirty Bo…..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag mogelijk binnen een week b…..
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en…..
- Pilot’s Final Call: ‘Mayday… Losing Power…..
- Gokken..
- 597Netwerken stelt toets: Vijf vragen vóór je minister word…..
- “Wij zijn Surinamers”: Boeroe-nazaten blikken terug en voor…..
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..
- ROYALTY’S VOOR NIEMAND..
- Santokhi krijgt stank voor dank voor de geheime afspraken m…..
- Zoektocht naar Surinaams-Javaanse familiegeschiedenis tot l…..
- Grote reisfraudezaak Comfort Travel: tientallen slachtoffer…..
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaan…..
- Diverse activiteiten rond 180 jaar vestiging Nederlandse bo…..
- Julien Ignacio geeft migranten een stem in ‘Goudjakhals…..
- Slapende man in Wanica ruw wakker geslagen en beroofd..
- Save SU Collectief pleit voor behoud ministerie van Ruimtel…..
- Reactie op: ‘Niet de regering, maar DNA…’..
- Toekomstmogelijkheden centraal op onderwijs- en beroepenbeu…..