De VN maakt zich zorgen om het dalende geboortecijfer wereldwijd. Uit een enquête van het VN-Bevolkingsfonds UNFPA blijkt dat een op de vijf ondervraagden minder of geen kinderen wil vanwege de groeiende wereldproblematiek. En bijna 40 procent van de respondenten zegt dat financiële onzekerheid invloed heeft op het starten van een gezin.
Het fonds roept in een nieuw rapport overheden op om te investeren in betaalbare huisvesting, werkgelegenheid en ouderschapsverlof. Ook moet de gezondheidszorg op het gebied van voortplanting en de informatie daarover verbeteren. Verder moet ouderschap voor alleenstaanden en mensen uit de lhbti-gemeenschap meer gesteund worden, vindt het UNPFA.
Overheden probeerden al op verschillende manieren het geboortecijfer op te krikken. Maar het UNFPA waarschuwt dat maatregelen als babybonussen of vruchtbaarheidsdoelen ineffectief zijn en mensenrechten kunnen schenden.
“De wereld is begonnen aan een ongekende daling van het aantal geboortes”, zegt UNFPA-directeur Natalia Kanem. Dat zou niet komen door een gebrek aan een kinderwens bij mensen, maar omdat jongvolwassenen vanwege groeiende onzekerheid een kinderwens uitstellen of zelf schrappen. “Dat is de echte geboortecrisis”, aldus Kanem.
OorzakenBelangrijke oorzaken voor het teruglopende geboortecijfer zijn de child penalty, waarbij het inkomen van vrouwen sterk daalt na het krijgen van het eerste kind. Tevens noemt het rapport een gebrek of tekort aan vaderschapsverlof, de hoge kosten van kinderopvang en beperkingen in de toegang tot vruchtbaarheidszorg, anticonceptie en abortus.
Verder zouden jongvolwassenen er vaker bewust voor kiezen om single te blijven en voeren ze het klimaatprobleem op als reden om geen kinderen te krijgen.
Naast bestaande onderzoeken heeft het UNFPA eigen data gebruikt in het rapport. Daarvoor heeft het fonds een enquête uitgezet in veertien landen. De enquête is een pilot voor een groter onderzoek dat later dit jaar zal worden uitgezet in vijftig landen, maar de bevindingen zijn nog steeds een belangrijk signaal, schrijft het VN-Bevolkingsfonds.
- Kolonel b.d. Ronald Dongor overleden: Zijn nalatenschap is …..
- Meervoudige doelen bij spelletjes voor kinderen met beperki…..
- Minister Dasai: “We moeten beseffen dat het milieu een verl…..
- C-47 ernstig tegen samenvoeging Arbeid en Volksgezondheid..
- Ramdin aan het roer van OAS: ‘Samen bouwen aan een toekomst…..
- NPS roept op tot harmonie: Onze culturele rijkdom is onze k…..
- NPS: Ons arsenaal aan culturen koesteren..
- Zoon vicepresident blijft aangehouden voor poging tot doods…..
- Criminelen slaan toe in woning en vluchten via bosschage..
- Opheffen ministerie van Arbeid is een valse start..
- Nabestaanden terneergeslagen door bootongeluk Marowijne..
- Rotaryclub of Paramaribo Quota viert jaardag met donatie va…..
- Worstverkoper overleeft gewapende beroving voor supermarkt..
- Roel Frederik Lim A Po..
- Ramon Ramsoek..
- US$ 10,5 miljard offshore-project luidt tijdperk van diepze…..
- Stienstra: ‘CASAS functioneert al jaren niet als onafhankel…..
- Twee gewelddadige overvallen kort na elkaar op klaarlichte …..
- Jean-Paul Boëtius gelooft in succes Natio..
- Rijbewijs 70-jarige ingetrokken na opvallend gedrag tijdens…..
- OM eist tot 35 jaar cel in brute moordzaak op ondernemer A…..