Het voorstel om lbo-leerlingen dezelfde mogelijkheden te bieden als avo-leerlingen en ze mee te laten doen met het toelatingsexamen voor HAVO en VWO is al jaren gedaan en is dit schooljaar als pilot uitgevoerd. Dit heeft een historische geslaagde opgeleverd in de persoon van Dalin Bakatia van de Surinaamse Technische School 2.
Deelname aan het VH-toelatingsexamen was dit jaar optioneel voor LBO C-leerlingen, die zich tegelijkertijd moesten voorbereiden op hun eigen schriftelijke en praktijkexamens. Toch besloten 83 leerlingen de uitdaging aan te gaan.
Hoewel zij vanuit hun scholen geen extra instructie kregen voor het VH-examen, ontvingen de leerlingen wel de avo (mulo) examenleerstof om zelfstandig te bestuderen. Eén van de opvallende geslaagden is Dalin Bakatia, die voor vier van de vijf vakken een voldoende behaalde. Hij scoorde maar liefst een 8 voor wiskunde, een 7 voor natuurkunde en een 6 voor Spaans – een vak dat zelfs niet wordt gegeven op de technische school waar hij op zit.
Bakatia gaf aan dat hij het examen relatief eenvoudig vond, vooral door de multiplechoicevragen. “Bij de LBO-examens moet ik veel meer berekeningen maken,” vertelt hij. LBO-examens bestaan, net als op de middelbare school, grotendeels uit open vragen.
Als blijk van waardering kreeg Bakatia een smartphone, gesponsord door Telesur, uit handen van het Directoraat Beroepsonderwijs (DBO). Voor komend schooljaar wil het DBO, samen met het Examenbureau en de scholen, onderzoeken hoe LBO-leerlingen beter ondersteund kunnen worden bij hun deelname aan het VH-examen.
- Politiek heeft te veel bemoeienis met de luchtvaartsector..
- Minister Misiekaba ontvangt directieteam RGD..
- Verdachte gekwalificeerde diefstal gearresteerd..
- ICAO informeert president Simons over assistentie aan CASAS..
- MAS huldigt bestgeslaagden Marowijne..
- Carifesta XV-delegatie sterk teruggebracht..
- Suriname gereed voor CARIFESTA XV in Barbados..
- KOEK VERDELEN..
- Colombiaanse presidentskandidaat twee maanden na aanslag ov…..
- Dankwoord aan dhr Bryan Isaacs..
- Shariarechtbank Indonesië veroordeelt twee mannen tot stoks…..
- Harriëtte Hermina Zorgvol – de Getrouwe (96) Amsterda…..
- (Pienke) Edmé Johanna Schubert (73) Den Haag 8-8-2025..
- CASAS-directeur: ‘duidelijk luchtvaartbeleid nodig’..
- Dankbetuiging aan de heer Isaacs..
- MAS beloont best geslaagden Marowijne met laptops en Mariti…..
- Ex-korpschef Isaacs: ‘Functie van korpschef lijkt speelbal …..
- Met stakeholders beleid ontwikkelen voor gezondheidszorg, z…..
- Man aangehouden door RBTP.
- Simons: “27 voertuigen teruggehaald bij oud-president Santo…..
- Bij bezoek Landveld aan NVB: Busvergunningen worden voorlop…..