De productie van ruwe olie offshore Guyana daalde in januari naar gemiddeld 620.000 vaten per dag (b/d), het laagste niveau sinds augustus 2024. In totaal werden 19,2 miljoen vaten geproduceerd.
Tankers hebben in januari 20 laadbeurten uitgevoerd, elk met ongeveer een miljoen vaten, waaronder olie geproduceerd bij de Liza 2 en Payara-projecten eind december.
De daling in januari was het gevolg van lichte productieverminderingen bij alle drie de actieve projecten. Het Liza 1-project, dat tot 160.000 v/d kan produceren, produceerde gemiddeld 147.000 v/d. De Liza 2- en Payara-projecten, die beiden 250.000 v/d kunnen produceren, bereikten een vrij-wel gelijk productieniveau van 236.000 v/d.
Overheidsmededelingen over tankerschema’s wijzen op een verdere daling van de productie bij de Liza-projecten begin februari, terwijl de productie bij Payara gedurende de maand stabiel bleef.
ExxonMobil is de operator van het Stabroek-blok, waar alle producerende projecten zich bevinden. De Amerikaanse oliemaatschappij heeft een aandeel van 45%, samen met Hess (30%) en CNOOC (25%). De drie huidige projecten hebben een gezamenlijke productiecapaciteit van 660.000 v/d. Verwacht wordt dat een vierde project later dit jaar van start gaat, met een capaciteit van 250.000 v/d.
The post Dalende olieproductie offshore Guyana in januari ..
- Buurman betrapt tijdens nachtelijke inbraak..
- President in Ramadan-boodschap: Laster zal God niet behagen..
- Verdachte voor diefstal ruitenwissers door omstanders aange…..
- Guyanese president publiceert opnieuw onjuiste kaart van Su…..
- NDP: Ramadan, zuiverheid van gedachten en handelen..
- Commerciële sekswerkers Anamoestraat en omgeving verwijder…..
- Ramadan boodschap president Chandrikapersad Santokhi ..
- SVV 1 en Yelyco op voorsprong in U15-meisjes volleybal play…..
- Menzo haalt Shaquille Stein bij voorselectie Natio..
- Politie treedt op: commerciële sekswerkers Anamoestraat en …..
- Wereldbank looft samenwerking met Suriname..
- Verdachte (24) van beroving Chinese winkel op 6 januari is …..
- OAS: ‘Het Venezolaanse regime moet onmiddellijk stoppen met…..
- Overheid neemt snelle maatregelen na dambreuk Weg naar Zee..
- Korpschef bezorgd over tippelarij in woongebieden..
- Dambreuk Weg naar Zee aangepakt..
- RSS Barracuda versterkt maritieme veiligheid Suriname..
- PAKITTOW EERST, DAN DE REST..
- De eerste ontmoeting met de politieke partij PRO (Partij vo…..
- Caricom waarschuwt Venezuela tegen verkiezingen op grondgeb…..
- Kick-off Project “Facilitaire Verbetering Mandirs”..