Democratisch Alternatief ’91 (DA’91) heeft bij de verkiezingen van 2025 meer stemmen behaald dan in 2020, maar dit is onvoldoende gebleken voor een zetel in De Nationale Assemblee. In 2020 ontving de partij 659 geldige stemmen. Bij de verkiezingen van dit jaar zijn dat er volgens de voorlopige cijfers 1463. De verdubbeling van het aantal stemmen leverde echter geen parlementaire vertegenwoordiging op.
Partijvoorzitter Angelic del Castilho laat weten dat DA’91 ervoor kiest om in deze fase geen interviews te geven. Wel erkent zij in een kort gesprek met Suriname suriname dat de groei in stemmen hoopgevend is, al blijft het uitblijven van een zetel teleurstellend.
“Het volk heeft gesproken. Ze hebben aangegeven wat ze willen. Wij zijn dankbaar voor elke stem die we hebben mogen ontvangen en feliciteren degenen die wel zetels hebben behaald,” aldus Del Castilho. “We hebben als partij geen behoefte om uitgebreid in de media te verschijnen. Onze boodschap is helder geweest. We hebben steeds uitgesproken waarvoor we staan en dat is onveranderd.”
Over het verkiezingsresultaat is de partijvoorzitter duidelijk: “We hebben een sterk programma gepresenteerd en kandidaten naar voren geschoven waarin we geloofden. Maar het volk heeft gekozen en wij respecteren die keuze. DA’91 blijft aan de zijde van de samenleving staan. Intern gaan we nu het proces evalueren. Wanneer het moment daar is, zullen we weer naar buiten treden,” besluit Del Castilho.
- NDP: “President handelt buiten wet en bevoegdheden”..
- NPS bekritiseert rol president bij vertraging verkiezingsui…..
- Portefeuilleverdeling binnen nieuwe regering krijgt vorm..
- Besluiten voor betere woonruimte, infrastructuur en grondze…..
- Verdeeld..
- Breaking: Voorlopige telling afgerond, NDP de grootste..
- NPS: uitspraken president zijn politiek gekleurd en hypocri…..
- OMO-schuld en CBvS-reactie: Waar blijft de onderbouwing?..
- Custom Connect opent tweede vestiging in Suriname..
- Bezorgdheid VHP-voorzitter/president..
- President Santokhi: “Onafhankelijke verkiezingsautoriteit b…..
- Ondernemer opgelicht via sociale media..
- World No Tobacco Day 2025: Ontmasker de tabaksindustrie..
- Economische uitdagingen blijven ook voor nieuwe regering..
- Nieuwe single ‘Suriname Boss’: ‘Wees trots op je afkomst en…..
- Heldhaftige omstanders voorkomen beroving op klaarlichte da…..
- President bespreekt met verkiezingspartijen verloop verkiez…..
- Zonder spiegel geen toekomst..
- Chas Warning grote intermediair voor A20 bij coalitievormin…..
- Guyana start pilotproject preventie Afrikaanse varkenspest..
- President Santokhi: “Niemand mag zich uitgesloten voelen…..