De politieke organisatie DA’91 gaat door, ook zonder zetel in De Nationale Assemblee (DNA). In een interview met ABC zegt hoofdbestuurslid Rosianna Budel dat de partij de afgelopen periode uitgebreid heeft gereflecteerd op de prestaties bij de laatste verkiezingen. Daarbij is volgens haar duidelijk geworden dat de samenleving een grotere betrokkenheid van DA’91 verwacht – en dat de partij daar ook actief op inspeelt.
De partij organiseert lezingen en werkt met een schaduwfractie om actuele thema’s te volgen en kritisch te becommentariëren. Daarnaast worden jongeren en vrouwen in de buurten actief betrokken bij trainingen. “We moeten het tijd geven,” zegt Budel over het groeiproces.
Dat DA’91 in beweging is, blijkt volgens Budel uit de verkiezingsresultaten: van iets meer dan 600 stemmen in 2020 naar ruim 1500 in 2025. Ze noemt dat een positieve ontwikkeling, maar benadrukt dat de partij voor verdere groei ook moet leren communiceren in de “taal van de gewone man”. Het partijprogramma wordt daarom steeds vaker in eenvoudige en behapbare taal aan de samenleving gepresenteerd.
Een groot obstakel voor DA’91 blijft de financiering. “Dat heeft ons parten gespeeld bij de campagnevoering,” aldus Budel. De partij weigert donaties van mensen die niet stroken met de eigen normen, waardoor de kas vaak krap blijft. Om toch middelen in te zamelen, organiseert DA’91 onder meer cookouts.
- Meisje sterft onder verdachte omstandigheden; politie onder…..
- Sheraldo Becker verruilt Real Sociedad voor Osasuna..
- Serena Essed pleit voor derde rechtsinstantie in Suriname..
- VSB zet duurzame en inclusieve toekomst centraal..
- AdeKUS-studenten doen internationale olie-ervaring op in Br…..
- Voorlichtingsrondes Jeugdzaken in Marowijne: Albina en Moen…..
- Voortvluchtige verdachte na acht maanden opgespoord en gear…..
- Surinam Airways — Wat kunnen we leren van een overheidsluch…..
- Zus slaat alarm bij ontvoering van broer..
- Dc Kensenhuis wil Para terugbrengen naar glorietijden..
- Oproep tot actie: dieren in Nickerie verdienen een permanen…..
- 178 verkeersovertredingen te Latour in veiligheidsmaand..
- Lage kiezersopkomst tekent verkiezingen in Guyana..
- China scheldt US$ 15,6 miljoen aan Surinaamse schuld kwijt..
- US$ 15,6 miljoen schuld kwijtgescholden door China..
- President tegen dc’s: ‘Dien de hele gemeenschap, niet slech…..
- Khudabux: ‘Rechter heeft aanbesteding onrechtmatig verklaar…..
- Brandweer in actie aan Gongrijpstraat..
- De mythe van slavernij als verklaring..
- Verhoogde surveillance vanuit politiebureau Latour i.v.m. v…..
- Verdachte aangehouden voor seksueelmisbruik met minderjarig…..